1. Gotowkowe.net
  2. >
  3. Banki – w jakim banku konto bankowe?
  4. >
  5. SGB Bank SA konto bankowe - opłaty, karta, przelewy, opinie

SGB Bank SA konto bankowe – opłaty, karta, przelewy, opinie

Bank Millennium konto bankowe – opłaty, karta, przelewy, opinie
Ocena: 5 (ilość ocen: 1)

Spółdzielcza Grupa Bankowa Bank SA to bank uniwersalny zrzeszający ponad 200 Banków Spółdzielczych działających lokalnie. Jego początki sięgają roku 1990, gdy działał na terenie Wielkopolski oraz południowo-zachodniej części kraju jako Gospodarczy Bank Wielkopolski SA. Obecnie dostarcza usługi bankowe firmom działającym na terenie miast i wsi, przedsiębiorstwom sektora rolno – spożywczego oraz rolnikom. W jego ofercie znaleźć można konta osobiste, konta oszczędnościowe i walutowe, lokaty oraz kredyty.

Konto bankowe w SGB Bank

Klienci indywidualni mają do wyboru dwa warianty rachunku osobistego w SGB Banku. Wybierając tańszy, otworzenie konta jest darmowe, za to jego prowadzenie będzie nas kosztować miesięcznie złotówkę. Przelewy wewnętrzne są bezpłatne, do innych banków zapłacimy za każdy przelew 5 zł. Wykonując je przez internet za przelewy zewnętrzne zapłacimy 0,50 zł (za każdy). Jednak opłata za przekazywanie haseł sms wynosi miesięcznie 2 zł. Wypłaty z bankomatów są darmowe z bankomatów SGB Banku. Za otrzymanie i prowadzenie karty zapłacimy 0 zł.

Opisane wyżej konto jest przeznaczone dla nowych klientów, którzy nie posiadają jeszcze rachunku w SGB Banku. Można je założyć udając się do oddziału banku.

Podstawowe informacje o SGB Bank

Poprzednikiem SGB Banku SA był Gospodarczy Bank Wielkopolski SA, działający od roku 1990. Nazwa Grupy została zmieniona w wyniku przyłączenie się do Grupy Mazowieckiego Banku Regionalnego w roku 2011. Obecnie Spółdzielcza Grupa Bankowa zrzesza 202 Banki Spółdzielcze a jej placówki można znaleźć w dużych miastach, jak i średnich oraz mniejszych miejscowościach. Obszar działania Spółdzielczej Grupy Bankowej ciągle się zwiększa. Z usług bankowych SGB można skorzystać w jednej z ponad 1500 placówek oraz poprzez kanały elektroniczne.

Celem strategicznym, który zapoczątkował GBW SA, jest stworzenie nowoczesnej grupy bankowej, z najnowszymi technologiami, która będzie mogła konkurować z innymi bankami. Wszystko to w oparciu o lokalne Banki Spółdzielcze funkcjonujące w ramach Grupy.

SGB Bank może poszczycić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami, między innymi: „Złoty Laur Biznesu 2016”, „Jakość Roku Srebro” oraz „Jakość Roku 2012”.

Dokumenty wymagane do założenia konta w SGB Bank

Podstawowym dokumentem wymaganym przy zakładaniu konta osobistego w SGB Bank to dowód tożsamości. Jest on niezbędny również przy zakładaniu konta przez internet.

Kontakt z SGB Bank

telefonInfolinia: 800 888 888 (bezpłatne połączenie) lub (+48) 61 647 28 46

Centrala:
SGB-Bank S.A. z siedzibą w Poznaniu
ul. Szarych Szeregów 23a
(61) 85-62-400
60-462 Poznań

Opinie o koncie bankowym w SGB Bank


Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Facebook