Raiffeisen Bank konto bankowe – opłaty, karta, przelewy, opinie

Raiffeisen Bank konto bankowe – opłaty, karta, przelewy, opinie
Średnia ocena: 4.5

Raiffeisen Polbank jest bankiem uniwersalnym. Obsługuje klientów indywidualnych, małe przedsiębiorstwa oraz korporacje. Na polskim rynku działa od roku 1991 i był jedną z pierwszych instytucji finansowych w naszym kraju z obcym kapitałem. Obecnie obsługuje około 700 tysięcy klientów. Wielu z nich korzysta z kont osobistych oferowanych przez Raiffeisen Polbank.

Konto bankowe Raiffeisen Polbank

Ogromnym atutem Raiffeisen Polbanku jest bezpłatne prowadzenie konta osobistego. Nie trzeba tutaj spełniać żadnych warunków, aby cieszyć się darmową obsługą. Korzystanie z karty Visa jest bezpłatne, jeśli w danym miesiącu wykonamy nią minimum jedną transakcję bezgotówkową, w przeciwnym razie będziemy musieli zapłacić 3 zł.

Opłata za korzystanie z karty MasterCard to koszt miesięczny rzędu 6 zł, który będziemy musieli ponieść bez względu na ilość wykonanych transakcji bezgotówkowych. Kuszące mogą okazać się również darmowe wypłaty z bankomatów w całej Polsce. Konto jest oprocentowane automatycznie, dzięki czemu klienci mogą cieszyć się dodatkowym zyskiem. Można je założyć w oddziale lub poprzez internet.

Rodzaje kont bankowych w Raiffeisen Polbank

W Raiffeisen Polbanku osoby zainteresowane mogą założyć konto oszczędnościowe, oprocentowane do 2,2% dla środków poniżej 100 000 zł. Bank oferuje także konto walutowe w EUR, CHF, USD lub GBP. Limit kredytowy będzie wygodną opcją, gdy potrzebujemy szybkiego dopływu gotówki na krótki okres, a nie chcemy zawierać umowy kredytowej. Jego maksymalna wysokość to aż 100 000 zł, odsetki zapłacimy jedynie od wykorzystanej kwoty.

Podstawowe informacje o Raiffeisen Polbank

Raiffeisen należy do austriackiej Grupy Raiffeisen. Na polskim rynku działa od 1991 roku, w początkowym okresie swej działalności nastawiony był na klientów korporacyjnych. W następnych latach rozwijał swoją działalność, by w roku 2000 zająć się obsługą również klientów detalicznych. W 2004 uruchomiony został R-Online, czyli system bankowości internetowej dla klientów detalicznych oraz R-Profit Przedsiębiorca,, który dedykowany był mikrofirmom.

Z czasem Bank poszerzał swoją ofertę o kolejnych odbiorców i dla nich świadczył coraz to nowocześniejsze usługi. W 2011 roku Raiffeisen przejął udziały Polbank EFG od EFG Eurobank. Rok później nastąpiła fuzja prawna i od 2013 roku na polskim rynku pojawia się nowa marka- Raiffeisen Polbank. Jej działalność ma charakter uniwersalny, obsługuje klientów indywidualnych, małe i średnie firmy oraz przedsiębiorstwa. Obsługą klientów w ramach private bankingu zajmuje się Friedrich Wilhelm Raiffeisen.

Raiffeisen Polbank świadczy usługi z zakresu inwestycyjnego i ubezpieczeniowego. Jego klienci korzystają z kont osobistych, firmowych, walutowych, oszczędnościowych, lokat, kart kredytowych, debetowych, płatniczych oraz różnego rodzaju kredytów i pożyczek.
Na przestrzeni lat Raiffeisen Polbank otrzymał szereg nagród i wyróżnień. To instytucja finansowa uhonorowana między innymi za najwyższą jakość obsługi w roku 2016, Laurem Klienta za usługi faktoringowe w 2014 roku, czy za Najlepszy Bank dla Firm w rankingu miesięcznika Forbes.

Dokumenty potrzebne do konta bankowego w Raiffeisen Polbank

Założenie konta osobistego w Raiffeisen Polbank nie wymaga przedstawiania wielu dokumentów. Wystarczy aktualny dokument tożsamości, a w przypadku zawierania umów online wystarczy jego skan lub zdjęcie.

Kontakt z Raiffeisen Polbank

Infolinia dla klientów: 801 180 801 lub 22 549 99 99
Centrala:
Raiffeisen Bank Polska SA
ul. Grzybowska 78
00-844 Warszawa

Opinie o koncie bankowym w Raiffeisen Polbank

Facebook