Konto bankowe PKO BP – opłaty, karta, przelewy, opinie

Konto bankowe PKO BP – opłaty, karta, przelewy, opinie
Średnia ocena: 4

PKO BP jest największym bankiem w Polsce. W jego ofercie znajdziemy wiele produktów. Do podstawowych z nich należy konto osobiste. Praktycznie wszystkie firmy w chwili obecnej dokonują przelewów wypłat pracowników, dlatego nie sposób obejść się bez takiego konta. Czy warto założyć je właśnie tutaj? Przekonaj się z nami.

Konto bankowe w PKO Bank Polski

Konta osobiste w PKO BP to różnorodność opcji dla klientów. Wniosek o jego aktywację składa się w placówkach lub online. Po wypełnieniu formularza następuje kontakt z doradcą w celu potwierdzenia danych. Następnie zjawia się kurier z umową, którą należy podpisać. Po aktywacji konta w iPKO lub IKO można swobodnie korzystać z konta osobistego.

Konto za Zero | PKO BP

karta kredytowa
Visa/MasterCard
opłata za przelew
0 zł
opłata za kartę
0/6,90* zł
Opłata za prowadzenie konta
0/ 6,90* zł

Załóż konto

Rodzaj osobiste | Darmowe bankomaty PKO BP
oprocentowanie: 0%
Opłaty za kartę: karta jest bezpłatna przy dokonaniu transakcji bezgotówkowych za min. 300 zł/ m-c;
Konto darmowe: jeżeli klient posiada kartę debetową;
Wypłaty z bankomatów: 0 zł w bankomatach PKO BP; w pozostałych 3% nie mniej niż 5 zł;
Zakładane przez internet: tak;
Dodatkowe informacje: debet na koncie do 1 000 zł bez odsetek na 30 dni; możliwość otwarcia konta wspólnego; preferencje przy posiadaniu Karty Dużej Rodziny, usługa Autooszczędzanie.

Prowadzenie konta w PKO BP jest bezpłatne, jeżeli założymy do niego kartę i spełnimy warunki zawarte w umowie. Karta jest darmowa pod warunkiem wykonania w okresie rozliczeniowym płatności na kwotę w wysokości co najmniej 300 zł (inaczej będzie trzeba uiścić opłatę rzędu 6,90 zł). Umożliwia ona płatności kodem BLIK poprzez aplikację mobilną IKO.

W ramach konta można skorzystać z debetu do wysokości 1 000 zł. Opłata za tę usługę wynosi 5 zł i jest pobierana jedynie w okresie korzystania z limitu. Konto dostępne jest od 18 roku życia, może być założone wspólnie z inną osobą. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą liczyć na preferencyjne warunki. Jeżeli prowadząc konto osobiste chcemy jednocześnie oszczędzać- wystarczy skorzystać z systemu Autooszczędzania. Wykonanie przelewów standardowych to koszt od 0 do 11,99 zł.

Inne konta bankowe w PKO BP

Konta oszczędnościowe w PKO BP to opcja dla młodzieży, osób pełnoletnich oraz możliwość gromadzenia środków w walutach obcych (EUR, USD, CHF). Oprocentowanie na koncie dla młodzieży jest zmienne i wynosi 2%w skali roku dla środków do 10 000 zł i 1,60% dla wyższych. Dodatkowo możliwe jest uzyskanie bonusu (0,5% w skali roku) za systematyczne wpłaty oraz brak wypłat przez 3 kolejne miesiące.

Konto dla osób pełnoletnich to swoboda dysponowania środkami, darmowe wypłaty gotówkowe oraz zachowanie zgromadzonych odsetek. Oprocentowanie produktu zależne jest od wysokości zgromadzonych środków i może wynieść od 0,50% do 1,20%. Kapitalizacja odsetek następuje co miesiąc. Posiadacze kont oszczędnościowych mają stały dostęp do aplikacji mobilnej IKO oraz bankowości internetowej iPKO. Istnieje możliwość wypełnienia formularza zgłoszeniowego i rozmowy z konsultantem, a następnie podpisania umowy w oddziale.

Podstawowe informacje o PKO BP

Bank PKO BP powstał w roku 1919 mocą dekretu podpisanego przez Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego oraz Huberta Lindego. Początkowo działał on pod kontrolą i gwarancją państwa. Z inicjatywy PKO podjęto decyzję o założeniu Banku Polskiej Kasy Opieki (dziś Pekao SA). Po wojnie w roku 1949 przekształcono Pocztową Kasę Opieki w Powszechną Kasę Oszczędności.

Jako pierwsza w Polsce wprowadziła do swojej oferty ROR. W 1991 roku Rada Ministrów nadała Bankowi statut, nazwę PKO BP oraz powołała pierwszą Radę Nadzorczą. W roku 2000 nastąpiło przekształcenie w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa pod nazwą PKO BP SA. W lata 2002- 2009 to seria przejęć, emitowana jest także pierwsza seria akcji D. W 2004 roku PKO BP zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od roku 2016 jest spółką krajową z największą wartością akcji w wolnym obrocie.

Dokumenty wymagane do konta bankowego w PKO BP

Do założenia konta osobistego w Banku PKO BP konieczny jest aktualny dowód tożsamości.

Kontakt z PKO BP

phone PKO Bank Polski: 800 302 302

phone Serwis telefoniczny iPKO: 800 302 302

phone Infolinia dla Klientów Małych i Średnich Przedsiębiorstw: (+48) 81 535 66 60
Centrala:
PKO Bank Polski Spółka Akcyjna
ul. Puławska 15
02-515 Warszawa

Opinie o koncie bankowym w PKO Bank Polski

Facebook