1. Gotowkowe.net
 2. >
 3. Banki – w jakim banku konto bankowe?
 4. >
 5. Konto bankowe PKO BP - opłaty, karta, przelewy, opinie

Konto bankowe PKO BP – opłaty, karta, przelewy, opinie

Konto bankowe PKO BP – opłaty, karta, przelewy, opinie
Ocena: 3.5 (ilość ocen: 2)

PKO BP jest największym bankiem w Polsce. W jego ofercie znajdziemy wiele produktów. Do podstawowych z nich należy konto osobiste. Praktycznie wszystkie firmy w chwili obecnej dokonują przelewów wypłat pracowników, dlatego nie sposób obejść się bez takiego konta. Czy warto założyć je właśnie tutaj? Przekonaj się z nami.

Konto bankowe w PKO Bank Polski

Konta osobiste w PKO BP to różnorodność opcji dla klientów. Wniosek o jego aktywację składa się w placówkach lub online. Po wypełnieniu formularza następuje kontakt z doradcą w celu potwierdzenia danych. Następnie zjawia się kurier z umową, którą należy podpisać. Po aktywacji konta w iPKO lub IKO można swobodnie korzystać z konta osobistego.

Konto za Zero | PKO BP

karta kredytowa
Visa/MasterCard
opłata za przelew
0 zł
opłata za kartę
0/6,90* zł
Opłata za prowadzenie konta
0/ 6,90* zł

Załóż konto

Rodzaj osobiste | Darmowe bankomaty PKO BP
oprocentowanie: 0%
Opłaty za kartę: karta jest bezpłatna przy dokonaniu transakcji bezgotówkowych za min. 300 zł/ m-c;
Konto darmowe: jeżeli klient posiada kartę debetową;
Wypłaty z bankomatów: 0 zł w bankomatach PKO BP; w pozostałych 3% nie mniej niż 5 zł;
Zakładane przez internet: tak;
Dodatkowe informacje: debet na koncie do 1 000 zł bez odsetek na 30 dni; możliwość otwarcia konta wspólnego; preferencje przy posiadaniu Karty Dużej Rodziny, usługa Autooszczędzanie.

Prowadzenie konta w PKO BP jest bezpłatne, jeżeli założymy do niego kartę i spełnimy warunki zawarte w umowie. Karta jest darmowa pod warunkiem wykonania w okresie rozliczeniowym płatności na kwotę w wysokości co najmniej 300 zł (inaczej będzie trzeba uiścić opłatę rzędu 6,90 zł). Umożliwia ona płatności kodem BLIK poprzez aplikację mobilną IKO.

W ramach konta można skorzystać z debetu do wysokości 1 000 zł. Opłata za tę usługę wynosi 5 zł i jest pobierana jedynie w okresie korzystania z limitu. Konto dostępne jest od 18 roku życia, może być założone wspólnie z inną osobą. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą liczyć na preferencyjne warunki. Jeżeli prowadząc konto osobiste chcemy jednocześnie oszczędzać- wystarczy skorzystać z systemu Autooszczędzania. Wykonanie przelewów standardowych to koszt od 0 do 11,99 zł.

Inne konta bankowe w PKO BP

Konta oszczędnościowe w PKO BP to opcja dla młodzieży, osób pełnoletnich oraz możliwość gromadzenia środków w walutach obcych (EUR, USD, CHF). Oprocentowanie na koncie dla młodzieży jest zmienne i wynosi 2%w skali roku dla środków do 10 000 zł i 1,60% dla wyższych. Dodatkowo możliwe jest uzyskanie bonusu (0,5% w skali roku) za systematyczne wpłaty oraz brak wypłat przez 3 kolejne miesiące.

Konto dla osób pełnoletnich to swoboda dysponowania środkami, darmowe wypłaty gotówkowe oraz zachowanie zgromadzonych odsetek. Oprocentowanie produktu zależne jest od wysokości zgromadzonych środków i może wynieść od 0,50% do 1,20%. Kapitalizacja odsetek następuje co miesiąc. Posiadacze kont oszczędnościowych mają stały dostęp do aplikacji mobilnej IKO oraz bankowości internetowej iPKO. Istnieje możliwość wypełnienia formularza zgłoszeniowego i rozmowy z konsultantem, a następnie podpisania umowy w oddziale.

Podstawowe informacje o PKO BP

Bank PKO BP powstał w roku 1919 mocą dekretu podpisanego przez Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego oraz Huberta Lindego. Początkowo działał on pod kontrolą i gwarancją państwa. Z inicjatywy PKO podjęto decyzję o założeniu Banku Polskiej Kasy Opieki (dziś Pekao SA). Po wojnie w roku 1949 przekształcono Pocztową Kasę Opieki w Powszechną Kasę Oszczędności.

Jako pierwsza w Polsce wprowadziła do swojej oferty ROR. W 1991 roku Rada Ministrów nadała Bankowi statut, nazwę PKO BP oraz powołała pierwszą Radę Nadzorczą. W roku 2000 nastąpiło przekształcenie w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa pod nazwą PKO BP SA. W lata 2002- 2009 to seria przejęć, emitowana jest także pierwsza seria akcji D. W 2004 roku PKO BP zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od roku 2016 jest spółką krajową z największą wartością akcji w wolnym obrocie.

Dokumenty wymagane do konta bankowego w PKO BP

Do założenia konta osobistego w Banku PKO BP konieczny jest aktualny dowód tożsamości.

Kontakt z PKO BP

phone PKO Bank Polski: 800 302 302

phone Serwis telefoniczny iPKO: 800 302 302

phone Infolinia dla Klientów Małych i Średnich Przedsiębiorstw: (+48) 81 535 66 60
Centrala:
PKO Bank Polski Spółka Akcyjna
ul. Puławska 15
02-515 Warszawa

Opinie o koncie bankowym w PKO Bank Polski


17 thoughts on “Konto bankowe PKO BP – opłaty, karta, przelewy, opinie”

 1. siwy

  Zmieniłem u nich konto na to tak reklamowane za zero i już na wstępie zapłaciłem 50 zł za zmianę plus dodatkowe 50 zł za pozostawienie starego numeru konta. Czyli na starcie jestem na minusie 100 zł!

  Reply

 2. Franiu

  Odradzam pko bo:
  1. bardzo długo idom przelewy
  2. w bankach wieczne kolejki
  3. majom trudnom obsługe strony i trudno cokolwiek na niej znaleźć
  4. jak nie chcesz mieć karty to musisz płacić
  5. jak masz kartę a jej nie używasz to i tak płacisz

  Reply

 3. luw

  pko ma tę zaletę, że ma bankomaty w niemal każdej wiosce, placówkę w każdym miasteczku, to duża zaleta i przewaga nad innymi bankami

  Reply

 4. Monia

  zawsze bardzo raziło mnie podejście obsługi banku do klientów. podziwiam ludzi którzy są w stanie z nimi wytrzymać. ja tylko raz starałam się tam akurat nie o konto ale o kredyt i naprawdę mnie do siebie zniechęcili. czułam się jak zwykły natrent a nie klient, którego bank powinien traktować z szacunkiem. jak tak dalej będa robić to życze powodzenia.

  Reply

 5. Maciej Kropidłowski

  konto jeszcze ujdzie w pko, ale zobaczcie sobie tam lokaty – to jakaś kpina z ludzi. oprocentowanie jest poniżej zysku, nie mówiąc o inflacji

  Reply

 6. mufinka

  Trzeba bardzo pilnować swojego okresu rozliczeniowego. Bank nie liczy bowiem go od początku do końca miesiąca, lecz od chwili założenia konta, czyli np. od 15 do 15 następnego miesiąca. Przez taki system musiałam zapłacić za to konto za zero.

  Reply

 7. maksymilian

  pko jest zbyt pewne siebie. Klienci czekajom po kilka tygodni na rozpatrzenie reklamacji. składałem u nich dwa razy reklamacje i za każdym razem odp była dopiero po miesiącu. dla mnie to nie do zaakceptowania. jako właściciel rachunku mam prawo dysponować swoimi środkami, a to nie moja wina że pobrali mi podwójnie przelewy. czekam na rozpatrzenie sprawy i zamykam u nich konto.

  Reply

 8. Ryszard

  placówka w solcu kujawskim to porażka. byłem tam wczoraj, by mi odblokowali konto internetowe. „pani” w okineku mi powiedziala, że to se mogę zrobić na infolinii, niepotrzebnie przyszedłem, dopiero po mojej interwencji inna osoba mi pomogła. gratuluję doboru pracowników.

  Reply

 9. Piotr z mazur

  Z karzdym rokiem mają coraz mniej placówek. Jak teraz chce coś załatwić to muszę jechać 30 minut autobusem. Poza tym jak mam konto wspólne z żonom i dwie karty to musimy wydać aż 600 zł zeby nie płacić. Poważnie zastanawiamy się nad zmianą konta. Trzyma nas tutaj tylko przyzwyczajenie.

  Reply

 10. elwira

  nie mam nic do dzialania samego banku, ale pracownicy w placowkach to prowadzą samozaorunek w kazdej sprawie dzwonia gdzies wyzej wypytuja madrzejszych czy tam nikt z doswiadczeniem nie pracuje?? u nas w krakowie w kazdej placowce tak jest ze nie wiem musze zapytac pani poczeka juz pytam w kazdej nawet blahej sprawie przepraszam za brak polskich znakow mam dziwna klawiature

  Reply

 11. R. Kowalski

  Nie mogę doprosić się u nich o przesłanie wyciągu z konta. Czekam już drugi miesiąc i cisza.

  Reply

 12. majk

  bez żadnych wyjaśnień pobrali mi z konta 6,90 za prowadzenie. Pisze reklamcje. Wszystkie warunki umowy spełniłem. Niech sie wytłumaczą i kasę zwrócą. Łaski nie robią.

  Reply

 13. stefan

  rzeby konto za zero było naprawde darmowe to trzeba zgodzić się na karte i aktywnie nią płacić. inaczej konto będzie płatne. ale najgorsze w ich ofercie jest prowizja od wypła z bankomatów. czy oni myślą że ktoś tyle chce płacić 3% prowizji. żarty jakies

  Reply

 14. początkujący bankowiec

  pko to mistrz w pobieraniu dodatkowych opłat, trzeba dokładnie sprawdzać tabele opłat i prowizji, bo się okazuje, ż enawet wizyta w placówce może być płatna, dziwne, że nie mają skarbonki przy drzwiach… łącznie z tym, że w ciągu ostatnich dwóch lat dwa razy składałem reklamację o niesłusznie pobraną opłatę, w końcu oddawali, ale trzeba im wiecznie patrzeć na ręce. ja nie mogę z nich zrezygnować, bo mam tam kredyt, ale jak tylko go spłacę to się z nimi żegnam i tyle. obsługa też mało życzliwa – mi np dopiero znajomy powiedział, żemogę tam z czegoś zrezygnować, zamiast co miesiąc bulić 5 złotych niepotrzebnie, a jak pytałem w banku – nie, musi pan to mieć. jeśłi macie tam konta – sprawdzjcie co miesiąc ile i czego wam odciągają, bo część na pewno jest niepotrzebnie naliczona i macie prawo, by wam oddali

  Reply

 15. Ronald

  PKO bp odpada pod wieloma względami. Właśnie zrezygnowałem tam z konta. Za dużo się u nich płaci za coś co u konkórencji jest darmowe. Jak się nie zgodzisz na kartę debetową to pobierają 6,9 zł za prowadzenie. Karta też jest darmowa pod pewnymi warunkami. Drogie wypłaty z bankomatów (3% prowizji), za granicom jeszcze drożej. Doszło do tego że jednego miesiąca bank zakosił za obsługe prawie 30 zł. Jak ktoś nie przeczyta regulaminu i będzie normalnie korzystał to może też się spodziewać takich opłat albo i wyższych, bo mimo wszystko ja i tak nie jestem aż tak aktywnym użytkownikiem.

  Reply

 16. herm

  plusem jest duża ilość bankomatów, zawsze mam je w pobliżu i nie płace dzięki temu za wypłate środków. poza tym to największa instytucja finansowa w Polsce dlatego mam do nich zaufanie, nawet jak reszta poplajtuje to tutaj moje pieniądze są bezpieczne

  Reply

 17. Andrzej

  jedyny bank w którym kolejki w placówce przypominają te z czasów prl. znalezienie czegokolwiek na stronie wymaga fachowca, inaczej nie ma co szukać

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Facebook