eKonto Standard mBank

eKonto Standard

mBank

Łączna ocena Kontomat.net
Łączna ocena Użytkowników

Najważniejsze cechy eKonta Standard w mBanku

Ekonto to sztandarowa oferta mBanku, z której korzysta ogromna rzesza klientów. Posiadając konto standardowe możemy liczyć też na dodatkowe opcje w postaci kont oszczędnościowych i walutowych.

Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą – koniecznie zapoznaj się z tabelą opłat i prowizji, jakie dotyczą tego rachunku. Wybór konta bankowego najlepiej dokonać na chłodno, by nie dać się skusić promocjom.
W ramach oferty ekonta mBank proponuje dwie wersje rachunku: standard oraz plus. W przypadku konta standardowego możemy liczyć na bezpłatnie otwarcie i prowadzenie ROR.

Promocje ekonta standard w mBanku

Nazwa banku:
mBank
Nazwa produktu:
eKonto Standard
Typ konta:
konto Osobiste
Dla kogo:
dla wszystkich, dla dwojga
Najważniejsze cechy:
- możliwość personalizacji karty do rachunku - serwis transakcyjny do zarządzania finansami przez 24h na dobę - aplikacja mobilna w pakiecie - powiadomienia o wpływających na rachunek przelewach - mBank posiada 130 placówek i ponad 300 punktów obsługi w Polsce
Oprocentowanie:
0%
Promocje:
Tak
Informacje o promocji:
Do 650 złotych zwrotu w przeciągu roku!
Podstawowe opłaty
Koszt prowadzenia:
Czy darmowe:
Tak
Kiedy darmowe:
Przelew krajowy przez Internet:
0zł
Przelew krajowy przez teleserwis:
2zł
Przelew krajowy w oddziale:
2zł
Przelewy zagraniczne:
- 5 zł SEPA - 0,35% min. 25 zł max 25 zł SWIFT
Przelewy natychmiastowe:
5zł
Opłaty za kartę
Rodzaj Karty:
VISA
Koszt wydania:
0zł
Koszt miesięczny:
2 zł/ 6 zł
Czy darmowa:
Nie
Kiedy darmowa:
- 2 zł uczestnicy programu kart debetowych z systemem PAYBACK; - 0 zł przy dokonaniu minimum 5 transakcji kartą
Bankomaty
Wypłaty w Polsce:
- 0 zł wypłaty powyżej 100 zł w bankomatach EURONET, Planet Cash, BZ WBK, gdy wypłacamy mniej 1,30 zł; - pozostałe od 1,30 zł do 10 zł; - możliwość skorzystania z usługi \\\\\\\"Wypłaty ze wszystkich bankomatów\\\\\\\" 5 zł miesięcznie;
Wypłaty za granicą:
10zł
Koszt wpłaty na konto
Wpłatomat:
- 0 zł wpłatomaty mBank, Planet Cash, Cashline - 0,2% min. 2 zł Euronet
Oddział:
9zł
Dodatkowe informacje
Jak założyć konto:
- oddział - internet
Produkty powiązane:
Uwagi dodatkowe:
Załóż konto online

Tabela Opłat i Prowizji

Co można zyskać zakładając ekonto standard?

Najważniejszym parametrem ekonta w wersji standard jest brak opłaty za prowadzenia konta.
Jedną z najczęściej wymienianych zalet ekonta standard jest aplikacja mobilna. Mbank od lat przoduje jako lider bankowości internetowej, stąd można liczyć na intuicyjne i rozbudowane oprogramowanie. Było ono zresztą wielokrotnie wyróżnianie w różnych rankingach. Mbank oferuje także możliwość włączenia powiadomień sms o przychodzących przelewach.

Jeśli nie przekonuje nas wygodny dostęp do rachunku, warto wspomnieć, że mamy możliwość personalizacji karty płatniczej. Aktywując „Wypłaty ze wszystkich bankomatów” za 5 złotych miesięcznie możemy bezpłatnie wypłacać pieniądze z bankomatów wszystkich banków na terenie Polski.

Mbank oferuje różne sposoby obniżenia opłat za ekonto standard – wykonując minimum 5 płatności kartą – nie musimy za nią płacić.
Ekonto standard może służyć jako wspólny rachunek dla pary. Współposiadaczem konta może być dowolna, wybrana osoba. Do konta można wyrobić dwie karty płatnicze, jednak zwolnienie z opłat traktowane jest oddzielnie, musimy więc dokonać min. 5 płatności dla każdej karty osobno.

Jak założyć eKonto Standard?

Ekonto standard można założyć na kilka sposobów. Najwygodniejszą opcją jest założenie konta przez internet. Należy wypełnić wniosek, a następnie poczekać na kuriera, który przywiezie umowę do podpisania. Musimy liczyć się z tym, że kurier będzie chciał obejrzeć nas dowód tożsamości.
Inną opcją jest założenie konta za pomocą mLinii. Tu także umowa dotrze do nas przez kuriera.
Możemy także otworzyć ekonto standard w wybranej placówce bankowej. Należy jednak pamiętać, by zabrać ze sobą jakiś dokument. Do wyboru mamy 130 placówek bankowych oraz 300 punktów obsługi.

Jak zamknąć ekonto standard w mBanku?

Likwidację konta w mBanku warto zacząć od zamknięcia karty płatnicznej. Do jej zastrzeżenia wystarczy skorzystać z zakładki „Pasaż- Usługi” w panelu internetowym. W tym samym miejscu możemy także zmienić typ rachunku lub po prostu zamknąć konto.

Umowę o konto bankowe możemy także wypowiedzieć listownie lub w placówce bankowej. W przypadku listu poleconego należy go wysłać na adres:

mBank S.A.
Bankowość Detaliczna
Skrytka Pocztowa 2108
90-959 Łódź

Pamiętaj, by zawsze zachowywać potwierdzenie zamknięcia rachunku. Bank ma 30 dni na likwidację konta – termin zaczyna biec od momentu złożenia dyspozycji w serwisie, na infolinii, placówce lub wpłynięcia listu do banku. Możemy także wypowiedzieć umowę w momencie, gdy bank zmienia zasady prowadzenia rachunku – zazwyczaj wtedy informuje o tej opcji. Jeśli złożysz sprzeciw – rachunek zostanie zamknięty w trybie ekspresowym.

Ważne dokumenty

Przydatne dokumenty:

Opinia kontomat.net o eKoncie Standard

Zalety:

Wady:

Czy warto założyć ekonto standard?

Wiele osób korzysta z ekonta jako podstawowego konta bankowego. Kuszące są także promocje, które bank regularnie organizuje. Jednak, jeśli planujemy korzystanie na co dzień z dyspozycji w okienku mBanku, lepszym wyborem będzie ekonto Plus, zwłaszcza, jeśli mamy stałe wpływy na konto.

Ekonto standard to także dobra opcja dla osób, które szukają darmowego rachunku i sporo płatności dokonują kartą płatniczą – dzięki temu będą mieli bezpłatne podstawowe opcje. Popularność tego rachunku potwierdzają statystyki – to najczęściej wybierane konto w Polsce.

Ocena użytkowników o eKonto Standard w mBanku


8 Komentarzy

Dodaj komentarz
gosc
19 marca 2018 06:07
tyrtyrt yrtyrtyrty rty ryrtyrtyr tyrt yrty rtyrty rtyrtyrt rtyrty
TUTAJ ODPOWIEDZI
Odpowiedz
lukasz
19 marca 2018 12:31
asdasd asd asdsdas dasd sad asdasdasd asda sdasdasd asd sd sdsdsd
TUTAJ ODPOWIEDZI
Odpowiedz
gosc
19 marca 2018 16:14
rteertewee werwqwerwer werwq gf gfgfg dfg dfg df fg df gfgdfgdfg dfgdfg
TUTAJ ODPOWIEDZI
Odpowiedz
gosc
20 marca 2018 09:47
kkjkjkuu fghdgdhg vbbnbvm rgeygfdfg dgdsfhgfh
TUTAJ ODPOWIEDZI
Odpowiedz
lukasz
20 marca 2018 11:08
hghfghfgh fghfg hfg fghgfhf ghfg hfg hfgh fghfgh gh
TUTAJ ODPOWIEDZI
Odpowiedz
UDI1
21 marca 2018 15:14
lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum lorem ipsum
TUTAJ ODPOWIEDZI
Odpowiedz
UDI1
21 marca 2018 15:17
test test test test test test test test test test test
TUTAJ ODPOWIEDZI
Odpowiedz
imie
22 marca 2018 12:44
test
TUTAJ ODPOWIEDZI
Odpowiedz

Facebook