ING Bank Śląski konto bankowe – opłaty, karta, przelewy, opinie

ING Bank Śląski konto bankowe – opłaty, karta, przelewy, opinie
Średnia ocena: 3

ING Bank Śląski obsługuje obecnie około 4,4 mln klientów detalicznych i ponad 52 tysiące korporacyjnych. Instytucja finansowa stara się być blisko klientów poprzez liczne oddziały, bankowość internetową oraz mobilną. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce. Działa na rzecz ochrony środowiska. Swoim klientom oferuje produkty dopasowane do indywidualnych potrzeb, znajdą oni tutaj również konta osobiste.

Konto bankowe w ING Banku Śląskim

Konto osobiste założone w ING Banku Śląskim to gwarancja jego bezpłatnego prowadzenia, bez konieczności dopełniania jakichkolwiek warunków. Aktywni posiadacze karty debetowej zostaną dodatkowo nagrodzeni zniesieniem miesięcznej opłaty za użytkowanie karty w wysokości 7 zł. Wystarczy, że wykonają transakcje bezgotówkowe za minimum 300 zł miesięcznie.

Najkorzystniej środki wypłacać z bankomatów sieci ING lub Planet Cash, gdyż nie jest tutaj pobierana żadna prowizja. Także pierwsza wypłata w miesiącu z innych bankomatów jest bezpłatna, koszt następnych to 2,50 zł. Konto osobiste w ING Banku Śląskim można otworzyć standardowo w oddziale lub przez internet.

Rodzaje kont bankowych w ING Bank Śląski

Oferta ING Banku Śląskiego nie zamyka się wyłącznie na standardowym koncie osobistym. Klienci mają możliwość założenia także z konta walutowego w EUR, USD lub GBP. Jego prowadzenie jest bezpłatne. Do konta wydawana jest karta z serii Visa lub Maestro. To wygodna i opłacalna opcja dla osób pracujących, uczących się poza granicami Polski, a także podróżujących i dokonujących częstych transakcji międzynarodowych. Dzięki temu produktowi unikniemy opłat za przewalutowanie.

W Banku założymy również konto dla dzieci i młodzieży oraz rachunek na dobry start dla klientów pomiędzy 18 a 26 rokiem życia. Produkty są dedykowane zatem dla kilku grup wiekowych. Dla szczególnie wymagających klientów przeznaczone jest konto typu premium. Dodawana jest do niego karta z serii Visa, która pozwala na bezpłatne wypłacanie środków ze wszystkich bankomatów w kraju. W ramach limitu w koncie można uzyskać środki do 50 tysięcy zł, bez zabezpieczeń do maksymalnie 6-cio krotności dochodów netto. To dobra opcja, gdy potrzebujemy środków na krótki okres i nie chcemy podpisywać umowy kredytowej. Limit kredytowy można uzyskać poprzez internet lub w oddziale.

Podstawowe informacje o ING Bank Śląski

ING Bank Śląski powstał w wyniku wyodrębnienia z NBP w 1988 roku. Trzy lata później został przekształcony w spółkę akcyjną. W 1994 roku jego akcje trafiły na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Udział większościowy w Banku ma holenderska grupa ING Groep. W 2001 roku nastąpiła fuzja z ING Bank N.V. Oddział w Warszawie. Tym samym przyjęto nazwę ING Bank Śląski. Logo Banku nie zawiera członu „Śląski”, gdyż instytucja finansowa ma zasięg ogólnopolski i nie chce być kojarzona z konkretnym rejonem.

Przez lata działalności ING Bank Śląski otrzymał wiele nagród, ich lista jest naprawdę imponująca. Tylko w 2017 roku dostał II miejsce w rankingu „Najlepszy Bank 2017”, II miejsce w rankingu „50 największych banków w Polsce”, I miejsce w konkursie Lamparty 2017 i wiele innych.

Dokumenty wymagane założenia konta bankowego w ING Bank Śląski

Klienci ING Banku Śląskiego mogą korzystać z szerokiej oferty lokat, kont bankowych, kredytów i pożyczek. To także opcja dla osób chcących zainwestować lub skorzystać z ubezpieczeń.

Jedynym wymaganym dokumentem do założenia konta bankowego w ING jest aktualny dokument tożsamości.

Kontakt z ING Bank Śląski

phone Infolinia dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców: 801 222 2221 lub +48 (32) 357 00 691

phone Infolinia dla firm, korporacji, samorządów 801 242 2421 lub +48 (32) 357 00 241

Opinie o koncie bankowym w ING Banku Śląskim

Facebook