Getin Bank konto bankowe – opłaty, karta, przelewy, opinie

Getin Bank konto bankowe – opłaty, karta, przelewy, opinie
Średnia ocena: 3

Getin Bank jest uniwersalną instytucją finansową. Swoje usługi kieruje do klientów indywidualnych, małych i średnich firm, korporacji, samorządów oraz wspólnot mieszkaniowych. Posiada sieć blisko 400 placówek, w których zajmuje się obsługą i doradztwem w dziedzinie finansów. Oferta Getin Banku obejmuje wiele produktów, łączy tradycyjność z innowacyjnymi rozwiązaniami. Wśród nich znajdziemy także konta osobiste. Sprawdź, czy produkt Getin Banku spełni Twoje oczekiwania!

Konto bankowe w Getin Bank

Podstawowe konto bankowe oferowane w Getin Banku jest bezpłatnie zakładane oraz prowadzone. Nie trzeba przy tym spełniać żadnych warunków dodatkowych. Do konta wydawana jest karta debetowa. Jeśli jej posiadacz wykona miesięcznie transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 300 zł uniknie opłaty w wysokości 6,99 zł.

Wypłata środków z bankomatów Eurobanku jest darmowa, w pozostałych to koszt 3% wartości pobieranych środków (minimum 5 zł). Konto założymy w oddziale banku lub przez internet. Dla klientów Getin Bank przygotował pakiet korzyści, w ramach którego można zaoszczędzić do 1 000 zł rocznie.

Rodzaje kont bankowych w Getin Bank

Oferta Getin Banku to nie tylko podstawowe konto osobiste. Znajdziemy tutaj również konto oszczędnościowe, dla młodzieży, walutowe, firmowe oraz Indywidualne Konto Emerytalne (IKE). Klient ma możliwość skorzystania z limitu kredytowego w koncie do 50 000 zł. Przez pierwszy okres umowy nie jest pobierana prowizja. Wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek i już można się cieszyć dodatkowymi pieniędzmi.

Podstawowe informacje o Getin Bank

Getin Bank powstał z przekształcenia Górnośląskiego Banku Gospodarczego SA. Działalność rozpoczął w roku 1991 w Katowicach. Cztery lata później Powszechny Bank Kredytowy SA stał się jego inwestorem strategicznym. Przez dwuletni okres w latach 2002-2004 działał w Grupie Kapitałowej Banku Przemysłowo-Handlowego, a w roku 2004 wykupił akcje BPH. W tym samym czasie została zmieniona nazwa na Getin Bank SA. W tym samym roku przejął Bank Przemysłowy w Łodzi, a rok później zakupił Wschodni Bank Cukrownictwa. Kapitały Banku posłużyły powstaniu Noble Banku. W 2010 roku nastąpiło połączenie Noble Banku z Getin Bank i powstał Getin Noble Bank SA.

Getin Noble Bank zajmuje się obsługą klientów detalicznych, firm i korporacji, świadczy usługi z zakresu Private Bankingu, doradztwa w zakresie nieruchomości, inwestycji, art bankingu oraz doradztwa prawno-podatkowego. Dla swoich klientów przygotował konta oszczędnościowe, osobiste, firmowe, walutowe, lokaty, kredyty, pożyczki i produkty inwestycyjne.

Getin Noble Bank SA wyróżniając się na tle innych instytucji finansowych otrzymał szereg nagród i wyróżnień między innymi: nagrodę za najlepszą aplikację mobilną w konkursie Banking Technology Awards w 2013 roku, czy nagrodę w kategorii najlepszy bank w Europie Środkowo-Wschodniej pod względem zwrotu kapitału przez miesięcznik „The Banker”.

Dokumenty wymagane do założenia konta bankowego w Getin Bank

Założenie konta osobistego w Getin Banku wymaga przedstawienia aktualnego dowodu tożsamości. Jest to podstawowy dokument, wymagany praktycznie we wszystkich instytucjach finansowych.

Kontakt z Getin Bankiem

Infolinia dla połączeń z telefonu stacjonarnego lub komórkowego: 197 97

Infolinia dla połączeń z zagranicy: +48 32 604 30 01

Centrala:

Getin Noble Bank SA

ul. Przyokopowa 33

01-208 Warszawa

Opinie o koncie bankowym w Getin Bank

Facebook