Deutsche Bank konto bankowe – opłaty, karta, przelewy, opinie

Deutsche Bank konto bankowe – opłaty, karta, przelewy, opinie
Średnia ocena: 5

Deutsche Bank SA jest częścią jednej z największych instytucji finansowych na świecie. Zajmuje się obsługą szerokiego grona klientów, obejmującego klientów indywidualnych, małe i średnie przedsiębiorstwa, korporacje i instytucje finansowe. Oferta Deutsche Banku jest bardzo rozbudowana i trafia w gusta wielu osób fizycznych oraz prawnych.

Konto bankowe w Deutsche Bank Polska

Prowadzenie konta w Deutsche Banku jest bezpłatne. Założenie karty debetowej to koszt 20 zł, później miesięczna opłata wynosi od 8 zł do 10 zł. Opłaty można uniknąć pod warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowych kartą za minimum 700 zł miesięcznie, a kartą MasterCard Debit Standard co najmniej za 500 zł. Wypłata gotówki z bankomatów Deutsche Banków nie niesie za sobą żadnych opłat, koszt wypłaty z pozostałych wynosi 3 zł. Klient bez dodatkowych dokumentów może skorzystać z limitu do 4 300 zł. Konta w Deutsche Banku można założyć przez internet lub w placówce.

Rodzaje kredytów w Deutsche Bank

Deutsche Bank przedstawia ofertę kont osobistych, oszczędnościowych, czy walutowych. W ramach kont oszczędnościowych klienci mają możliwość skorzystania z produktów ze specjalnymi warunkami oferty inwestycyjnej oraz kredytowej. Instytucja finansowa posiada również produkty dedykowane beneficjentom programu 500+.

Konto walutowe prowadzone jest w czterech walutach: EUR, USD, GBP lub CHF. W ramach konta osobistego można skorzystać z limitu w dwóch walutach: EUR lub PLN. Każda wpłata na rachunek zmniejsza zadłużenie, Bank pobiera odsetki jedynie za wykorzystane środki. To optymalne rozwiązanie, gdy potrzebujemy pieniędzy, a nie chcemy brać kredytu.

Podstawowe informacje o Deutsche Bank

Deutsche Bank został założony w styczniu 1870 roku w Berlinie przez Adelberta Delbrucka i Ludwiga Bambergera. Początkowo miał on zajmować się handlem zagranicznym.

Pierwsze oddziały poza Niemcami zostały otwarte w Londynie, Jokohamie i Szanghaju. Sześć lat później przejął Berliner Bank-Verein oraz Deutsche Union-Bank i tym samym stał się największym bankiem w kraju. Instytucja finansowa brała udział w budowie Northern Pacific Railway w U.S.A. oraz Kolei Bagdadzkiej, a także wprowadzała spółkę Bayer na berlińską giełdę.

W 1929 roku doszło do kolejnej fuzji, tym razem z Disconto-Gesellschaft. W 1948 roku nakazano dokonać podziału Banku na oddziały regionalne. W późniejszym czasie 10 banków połączyło się w 3 większe. Od 1957 roku nastąpiła seria fuzji i przejęć. W 1995 roku rozpoczął się proces zmiany profilu działalności z banku komercyjnego na inwestycyjny. Dziesięć lat później 75% jego przychodów stanowiły zyski z inwestycji i doradztwa w tym zakresie. Bank działa nieprzerwanie do chwili obecnej mimo różnych zawirowań w jego historii.

Deutsche Bank zajmuje się obsługą w trzech sektorach: przedsiębiorstw, osób fizycznych i działalnością inwestycyjną. Jego klienci mogą korzystać z różnego rodzaju kont, lokat, kart oraz inwestować swoje środki.

Przez lata działalności Deutsche Bank był laureatem wielu rankingów i otrzymał szereg nagród między innymi został Najlepszym Bankiem Inwestycyjnym w Polsce oraz liderem rynku kapitałowego według Giełdy Papierów Wartościowych w 2015 roku.

Dokumenty wymagane do założenia konta w Deutsche Bank Polska

Do otwarcia konta w Deutsche Banku wystarczy jedynie dowód osobisty, dzięki któremu pracownicy Banku potwierdzą tożsamość wnioskującego.

Kontakt z Deutsche Bank

phone Infolinia dla klientów indywidualnych i biznesowych: 801 18 18 18 lub +48 12 625 80 00 lub +48 500 919 000

phone Infolinia dla klientów korporacyjnych: +48 22 579 9000

Opinie o koncie bankowym w Deutsche Bank