EnveloBank konto bankowe – opłaty, karta, przelewy, opinie

Średnia ocena: 1.9

EnveloBank to cyfrowa marka Banku Pocztowego, która świadczy usługi z zakresu bankowości internetowej i mobilnej. Oferuje produkty dla klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw. Założymy tam rachunek osobisty i firmowy, konto oszczędnościowe, lokatę oraz uzyskamy kredyt gotówkowy. EnveloBank wszedł na rynek we wrześniu 2017, mając na celu udostępnienie swoim klientom nowoczesnych kanałów dla usług bankowych. Na tle konkurencji stara się wyróżnić przejrzystością i prostotą rachunkowości internetowej i mobilnej.

Konto bankowe w EnveloBank

Rachunek osobisty w EnveloBanku jest darmowy, nie płacimy za jego założenie i prowadzenie. Klienci którzy nie przekroczyli jeszcze 26 roku życia mają kartę debetową za 0 zł. Pozostali zapłacą za kartę 5 zł, chyba że wykonają 1 płatność kartą oraz na ich rachunek wpłynie minimum 1000 zł. Wtedy i oni mają kartę kredytową za 0 zł. Wszystkie krajowe bankomaty są za darmo. Abonament za bezprowizyjne wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie wynosi 5 zł. Konto osobiste w EnveloBank założymy przez internet, wysyłając wniosek online. Przy wypełnianiu formularza możemy wybrać preferowany przez nas sposób podpisania umowy. Jeżeli wybierzemy opcję przelewu weryfikacyjnego nasze konto internetowe w EnveloBanku może być aktywne zaraz po sprawdzeniu danych przez system.

Rodzaje kont bankowych w EnveloBanku

EnveloBank oprócz konta osobistego daje możliwość założenia konta dla firm, konta oszczędnościowego oraz wzięcie pożyczki gotówkowej i założenie lokaty. Otworzenie i prowadzenie konta oszczędnościowego w EnveloBanku jest bezpłatne. Tak samo przelewy wewnętrzne nic nas nie kosztują. Jednak za każdą wypłatę gotówki z Banku w placówce zapłacimy 10 zł.

Oprocentowanie konta jest zmienne i zależy od kwoty wpłaty. Do 20 000 zł oprocentowanie w skali roku wynosi 0,40%, wyższe oprocentowanie 0,85% uzyskamy, gdy na koncie znajdzie się do 200 000 zł (powyżej 20 001 zł). Najwyższe 1,00% w skali roku otrzymamy wpłacając powyżej 200 000 zł. Odsetki naliczane są od wysokości środków znajdujących się w danym dniu na rachunku i kapitalizowane są w okresach miesięcznych.

Innym wspomnianym już produktem EnveloBanku jest rachunek firmowy. Za otworzenie i prowadzenie konta firmowego nie zapłacimy nic. Podobnie za zwykłe krajowe przelewy internetowe, w tym także do ZUS i US. Karta debetowa jest płatna 7 zł, chyba, że wykonamy płatności kartą na co najmniej 300 zł w miesiącu. Wtedy jest za darmo. W ramach rachunku firmowego możemy też wypłacać bezprowizyjnie ze wszystkich bankomatów w Polsce do końca 2018. Po tym czasie opłata wynosić będzie 2 zł. Konto dla firmy założymy wypełniając wniosek w internecie i podpisując umowę w wybranej, najbliższej placówce Banku Pocztowego lub Poczty.

Podstawowe informacje o EnveloBank

EnveloBank powstał niedawno, bo we wrześniu 2017, jako cyfrowa marka Banku Pocztowego. Strategią EnveloBanku jest trafianie do klientów, którzy potrzebują korzystać z nowoczesnych mobilnych rozwiązań bankowości oraz poszukują narzędzi, które ułatwią im zarządzanie swoimi finansami. Dlatego EnveloBank kładzie szczególny nacisk na przejrzystość i funkcjonalność swojego serwisu oraz intuicyjną aplikację mobilną.

Dane kontaktowe EnveloBank

telefonInfolinia: 52 34 99 499, dla telefonów stacjonarnych: 801 100 500

Centrala:
Bank Pocztowy S.A. / EnveloBank
ul. Jagiellońska 17, 85-959 Bydgoszcz
tel. 52 349 91 00

Opinie o koncie bankowym w EnveloBank

Facebook