Citi Handlowy konto bankowe – opłaty, karta, przelewy, opinie

Citi Handlowy konto bankowe – opłaty, karta, przelewy, opinie
Średnia ocena: 2.3

Citi Handlowy należy do najbardziej rozpoznawalnych instytucji finansowych w naszym kraju. W swojej ofercie łączy tradycję i doświadczenie z innowacyjnymi produktami. Jest to określenie, które śmiało można przypisać również ofercie kont osobistych proponowanych przez Bank.

Konto bankowe w Citi Handlowy

Prowadzenie konta w Citi Handlowy może być zupełnie bezpłatne pod warunkiem comiesięcznych wpływów minimum 5 000 zł i posiadania minimum jednego produktu kredytowego lub utrzymywania salda na kontach w łącznej kwocie przynajmniej 30 000 zł. W innym wypadku opłata miesięczna wynosi 30 zł. Za kartę kredytową do konta nie muszą płacić klienci, którzy zawarli umowę po 17 lipca 2010 roku lub zmienili swój dotychczasowy rachunek na Citi Priority. Pozostali zapłacą 8 zł za każdy miesiąc. Konto można założyć poprzez internet lub w placówce Banku.

Rodzaje kont bankowych w Citi Handlowy

W City Handlowym możemy skorzystać również z kont oszczędnościowych i walutowych. Pierwsze z nich pozwalają na pomnażanie środków, drugie są dobrym rozwiązaniem dla osób dokonujących często transakcji międzynarodowych lub zarabiających w walutach obcych. Bank oferuje posiadaczom rachunku osobistego otwarcie limitu w koncie.

Gdy z limitu będziemy korzystali maksymalnie przez 7 wybranych dni w miesiącu nie poniesiemy żadnych kosztów, w innym przypadku będziemy zmuszeni zapłacić prowizję w wysokości od 1% do 1,75% w zależności od rodzaju posiadanego konta oraz wysokości pożyczonych środków. Z opłaty zwolnieni są także klienci w pierwszym roku użytkowania linii kredytowej.

Podstawowe informacje o Citi Handlowy

W roku 1870 w Warszawie został założony Bank Handlowy S.A. To najstarszy komercyjny bank w Polsce. Po II wojnie światowej stał się głównym korespondentem między instytucjami polskimi a zagranicznymi. W roku 1989 Bank Handlowy stracił monopol na na dokonywanie zagranicznych rozliczeń. Nastąpiła szybka rozbudowa oddziałów oraz rozszerzenie oferty usług finansowych w Polsce oraz poza jej granicami. Dwa lata później zaczął działać w kraju Citibank (Poland) S.A.

W roku 1997 Bank Handlowy kolejny raz pojawił się na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2000 roku stał się częścią globalnej sieci Citigroup, w wyniku czego w marcu 2001 roku dokonano fuzji Banku Handlowego w Warszawie S.A. oraz Citibank (Poland) S.A. Obecnie Citi Handlowy jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce. Oferuje swe usługi szerokiej grupie odbiorców, cały czas rozwija asortyment oferowanych produktów i usług. Grupa kapitałowa Banku obejmuje Dom Maklerski Banku Handlowego S.A. oraz Handlowy- Leasing Sp. z o. o.

Citi Handlowy należy do banków uniwersalnych, swe usługi świadczy dla klientów indywidualnych, mikroprzedsiębiorstw, przedsiębiorstw oraz korporacji. W jego ofercie znajdziemy konta osobiste, oszczędnościowe, walutowe, różnego rodzaju karty płatnicze, kredyty, pożyczki oraz produkty inwestycyjne.

Na przestrzeni lat swej działalności Citi Handlowy otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Należy tutaj wyróżnić choćby otrzymane w roku 2017 wyróżnienie dla najlepszego Domu Maklerskiego, nagrodę Złotego Bankiera za najlepszą kartę kredytową oraz tytuł „Etycznej Firmy” przyznawany przez Puls Biznesu.

Dokumenty wymagane założenia konta bankowego w Citi Handlowy

Założenie konta osobistego w Citi Handlowy wymaga przedstawienia aktualnego dowodu tożsamości. Przy opcji dokonywania formalności online wystarczy skan lub zdjęcie dokumentu.

Kontakt z Citi Handlowy

telefon Infolinia dla klientów: +48 22 362 24 84 lub +48 22 692 2484

telefon Infolinia dla nowych klientów: 1 9009

Opinie o koncie bankowym w Citi Handlowym

Facebook