Konto bankowe BZ WBK – opłaty, karta, przelewy, opinie

Konto bankowe BZ WBK – opłaty, karta, przelewy, opinie
Średnia ocena: 3.5

Bank Zachodni WBK jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych na polskim rynku finansowym. Należy do instytucji komercyjnych. Zajmuje się obsługą szerokiego grona odbiorców. Bank stawia na innowacyjność. Jest jedną z najlepiej rozwijających się instytucji finansowych. W ofercie BZ WBK znajdziemy również propozycje kont osobistych, zróżnicowanych względem potrzeb klientów.

Konto bankowe w BZ WBK

Oferta kont osobistych Banku Zachodniego WBK to możliwość wyboru wśród opcji ze zwrotem za rachunki, kontem walutowym w euro lub standardowym kontem, prowadzonym bezpłatnie. Do produktów dołączone są karty z serii Visa i MasterCard (miesięczny koszt to 0 zł lub 10 zł). Bank ułatwia korzystanie z konta poprzez BZWBK24 internet oraz BZWBK24 mobile.

Konto Jakie Chcę | BZ WBK

karta kredytowa
Visa/MasterCard
opłata za przelew
0 zł
opłata za kartę
3/5* zł
Opłata za prowadzenie konta
0 zł

Załóż konto

Rodzaj osobiste | Darmowe bankomaty BZ WBK
oprocentowanie: 0%
Opłaty za kartę: 3 zł/ 5 zł- niższa opłata zostanie pobrana po wykonaniu co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych;
Konto darmowe: bezwarunkowo;
Wypłaty z bankomatów: w bankomatach BZ WBK 0 zł; z pozostałych bankomatów w kraju dla osób do 26 roku życia wypłata to koszt 0 zł, osoby powyżej tego wieku zapłacą za taką operację 5 zł;
Zakładane przez internet: tak;
Dodatkowe informacje: brak.

Darmowa wypłata z bankomatów BZ WBK oraz pozostałych dokonywanych przez posiadaczy konta w wieku do 26 roku życia. Za pomocą bankowości elektronicznej doładujemy telefon, a system Alert24 powiadomi nas o istotnych zmianach na saldzie rachunku.

Prowadzenie konta może być darmowe pod warunkiem spełnienia określonych kryteriów (odpowiedniej wysokości wpływów) lub wynosić do 30 zł. Konto osobiste założymy poprzez bankowość elektroniczną, telefon, na stronie oraz przez aplikację BZ WBK24 mobile. Tak szeroka dostępność sprawia, iż w każdym momencie jesteśmy w stanie skorzystać z dogodnej opcji.

Rodzaje kont bankowych w BZ WBK

Oprócz kont osobistych Bank Zachodni WBK proponuje także konto oszczędnościowe. Prowadzenie konta to koszt od 0 zł do 1 zł miesięcznie. Wypłata gotówki w placówce jest bezpłatna. Pierwszy przelew w miesiącu jest darmowy, każdy następny to koszt 10 zł. Najdroższy obejmuje przelew w systemie SORBONET, który kosztuje 35 zł. Konto założyć można w placówce lub poprzez system bankowości elektronicznej BZ WBK24.

Podstawowe informacje o banku BZ WBK

Fuzja Banku Zachodniego SA oraz Wielkopolskiego Banku Kredytowego SA w 2001 roku doprowadziła do powstania Banku Zachodniego WBK. To także rok pierwszego notowania na warszawskiej GPW. 70% akcji Banku posiada Grupa Santander, do której BZ WBK dołączył w roku 2011. W styczniu 2013 roku nastąpiło połączenie z Kredyt Bankiem, które zaowocowało powstaniem trzeciego co do wielkości banku w Polsce pod względem aktywów, depozytów oraz portfela kredytowego.

Obecnie BZ WBK posiada ponad 1 000 placówek, z każdym rokiem osiąga coraz większe zyski. Działalność instytucji finansowej opiera się na innowacyjnych rozwiązaniach i gwarantowaniu coraz nowocześniejszych usług. Jako pierwszy w naszym kraju zaczął wydawać karty z mikroprocesorem oraz stosować rozwiązania dla bankowości mobilnej.

Grupę Banku Zachodniego WBK tworzą BZ WBK Nieruchomości SA, BZ WBK TFI SA, Leasing SA oraz BZ WBK Faktor Sp. z o. o. W ten sposób klienci mogą korzystać z usług maklerskich, produktów leasingowych, ubezpieczeniowych, faktoringowych oraz dokonywać inwestycji w fundusze.

BZ WBK zdobył tytuł Best Bank in Poland w rankingu Euromoney Awards for Excellence 2016, II miejsce w konkursie organizowanym przez Bankier.pl w kategorii „kredyt hipoteczny” (kwiecień 2016), Tytuł Instytucji Roku 2016 za zdalną obsługę klientów. To tylko niektóre z licznych nagród i wyróżnień Banku. Zaszczytne tytuły są potwierdzeniem ciągłych prac nad rozwojem.

Dane kontaktowe BZ WBK

phone Infolinia dla klientów: 1 9999 lub 781 119 999

phone Infolinia z zagranicy: +48 61 81 19999
Centrala:
Bank Zachodni WBK S.A.
ul. Rynek 9/11
50-950 Wrocław

Opinie o koncie bankowym w Banku Zachodnim WBK:

Facebook