1. Gotowkowe.net
 2. >
 3. Banki – w jakim banku konto bankowe?
 4. >
 5. Bank Pocztowy konto bankowe - opłaty, karta, przelewy, opinie

Bank Pocztowy konto bankowe – opłaty, karta, przelewy, opinie

Bank Pocztowy konto bankowe – opłaty, karta, przelewy, opinie
Ocena: 5 (ilość ocen: 1)

Bank Pocztowy daje swoje usługi klientom indywidualnym oraz mikro i małym przedsiębiorcom. W jego ofercie znajdziemy podstawowe produkty bankowe: konta osobiste i oszczędnościowe, kredyty, lokaty oraz produkty inwestycyjne. Bank Pocztowy ma też ofertę dla klientów instytucjonalnych. Z usług Banku Pocztowego można skorzystać na obszarze całej Polski. Dużą dostępność zawdzięcza współpracy z Pocztą Polską, która posiada 75% akcji banku. Reszta akcji (25%) należy do PKO BP.

Konto bankowe w Banku Pocztowym

Konto osobiste w Banku Pocztowym możemy mieć za 0 zł, pod warunkiem, że w miesiącu dokonamy płatności kartą na co najmniej 300 zł. Bez tego opłata za prowadzenie konta wyniesie 5 zł. Tyle samo kosztuje miesięczny abonament za wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce i na świecie. Z darmowych wypłat środków z konta skorzystamy w placówkach Banku Pocztowego i na każdej Poczcie. Dodatkowych opłat nie poniesiemy też za przelewy i zlecenia stałe, jeżeli korzystamy przy tym z bankowości internetowej. W innym wypadku naliczana jest od tych usług prowizja.

Jeżeli preferujemy bankowość tradycyjną i wykonujemy wiele operacji w placówce banku, lepszą opcją może być Konto Bez Ograniczeń w Banku Pocztowym. W ramach tego produktu płacimy za prowadzenie rachunku 15 zł miesięcznie, mając przy tym za darmo dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce i transakcji zlecanych w oddziale. Dopłacając dodatkowe 5 zł otrzymujemy możliwość bezpłatnego korzystania ze wszystkich bankomatów na świecie.

Rodzaje kont bankowych w Banku Pocztowym

W Banku Pocztowym możemy poza kontem osobistym otworzyć konto oszczędnościowe oraz konto specjalnie dedykowane osobom otrzymującym świadczenie z programu 500 plus. Jak było wspomniane, Bank Pocztowy ma też produkty przeznaczone dla przedsiębiorców, w tym konta oszczędnościowe dla firm.

Klienci indywidualni założą konto oszczędnościowe za darmo. Oprocentowanie jest zależne od kwoty umieszczonej na rachunku: do 20 000 zł wynosi 0,40% w skali roku, od 20 001 zł do 200 000 zł rośnie do 0,85% w skali roku a przy wpłacie powyżej 200 000 zł osiąga 1, 00% w skali roku. Do otworzenia konta oszczędnościowego w Banku Pocztowym wystarczy dowód osobisty. Wniosek można złożyć przez internet, telefon, w placówce lub u listonosza. Odsetki ulegają kapitalizacji na koniec każdego miesiąca. Pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu jest bezpłatny, każdy kolejny kosztuje 10 zł.

Dla osób, które korzystają z programu 500 plus, Bank Pocztowy przygotował specjalne Pocztowe Konto 500+. Założenie i prowadzenie tego konta jest bezpłatne. Oprocentowanie wynosi 3,00% w skali roku pod warunkiem, że środki na koncie nie przekraczają kwoty 10 000 zł oraz, że na konto wpływają pieniądze z programu “Rodzina 500+”. Oprocentowanie 0,4 % jest dla pozostałych środków i powyżej wspomnianej kwoty. Przelewy wewnętrzne są darmowe. Konto założymy za pośrednictwem internetu, przez telefon lub w oddziale banku, do czego wystarczy ważny dowód osobisty.

Podstawowe informacje o Banku Pocztowym

Bank Pocztowy S.A. powstał w Bydgoszczy w 1990 r. jako bank rozliczeniowy. Od początku swojej historii był związany z Pocztą Polską a celem jego powołania była reaktywacja bankowości Pocztowej w Polsce. W roku 1998 Bank Pocztowy zaczęto przekształcać w bank detaliczny.
Rok później uruchomiono przez Bank Pocztowy i Pocztę Polską rachunek GIRO Składka dla Mikroprzedsiębiorców. Z czasem do Banku Pocztowego wprowadzono bankowość internetową (serwis Pocztowy24). Strategia rozwoju Banku Pocztowego ściśle związana jest z Pocztą Polską, dzięki której jego placówki dostępne są w całej Polsce. Pozwala to rozwijać ofertę kierowaną do osób zainteresowanych tradycyjną bankowością, nie pomijając klientów korzystających z bankowości internetowej. Efektem tej strategii są produkty bankowe przeznaczone dla klientów indywidualnych, ale i dla małych firm oraz instytucji.

Bank Pocztowy szczyci się licznymi nagrodami i wyróżnieniami między innymi w konkursie Portfel „Wprost 2015” za najlepszy kredyt gotówkowy czy KOD Sukcesu za prostotę produktów w 2014 roku.

Od września 2017 na rynek weszła internetowa marka Banku Pocztowego – EnveloBank.

Dane kontaktowe Bank Pocztowy

Infolinia dla krajowych numerów stacjonarnych: 801 100 500

Centrala:

Bank Pocztowy S.A.
ul. Jagiellońska 17
85-959 Bydgoszcz

Opinie o koncie bankowym w Banku Pocztowym


5 thoughts on “Bank Pocztowy konto bankowe – opłaty, karta, przelewy, opinie”

 1. Hela

  kiepskie rozwiązanie z bankomatami ma pocztowy. ja wypłacam środki raz w miesiącu i nie urządza mnie pakiet za 5 zl, żeby nie płacić za każdym razem. a do darmowych bankomatów mam kawal drogi i szkoda mi czasu. jak coś mam do załatwienia, typu wpłate pieniedzy to ide na poczte, a tam niestety długie kolejki powinni zrobić kilka okienek tylko do bankowej obsługi. u mnie wszystkie zajmują się każdym klientem czy chce list wysłać, czy pieniądze pobrać z konta.

  Reply

 2. Gabi

  Przelewy internetowe u nich to jakiś żart. Nieważne czy wpłacasz komuś czy ktoś tobie. Pieniądze zawsze są z parodniowym opóźnieniem. Nie wiem jak to jest możliwe. Czy oni je przelewają jakąś okrężną drogą? Miałam u nich konto, ale wypłatę potrafiłam dostać dwa dni później niż inni z mojej pracy. Bardzo mnie to irytowało. Wieczne tylko czekanie i sprawdzanie czy kasa doszła, albo tłumaczenie że przelałam środki ale mój bank nawala i trzeba jeszcze czekać. Nawet telefony na infolinię nic nie dawały.

  Reply

 3. mysia

  często mają awarię na swojej stronie i nie mozna nic wtedy zrobić. czasmi trwa to 3-4 dni, czyli bardzo długo. w tym czasie nie moge robić przelewów i musze iść na poczte (gdzie czeka sie godzine) albo do placówki.

  Reply

 4. port

  pobieranie pieniędzy z bankomatów coraz rzadziej jest darmowe. teraz z większości w moim miasteczku muszę płacić prowizje. na poczte mi sie chodzić niechce bo nie mam tyle czasu na czekanie więc pozostaje tylko zapłacić dodatkowo.

  Reply

 5. morus

  Jak ktoś robi zakupy kartą i wydaje te 300 zł miesiencznie to polecam z czystym sumieniem. Bardzo fajną i łatwą w obsłudze mają stronę. wszystko jasne i czytelne. Wiadomo w co kliknąć.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Facebook