Bank Pocztowy konto bankowe – opłaty, karta, przelewy, opinie

Bank Pocztowy konto bankowe – opłaty, karta, przelewy, opinie
Średnia ocena: 3.5

Bank Pocztowy daje swoje usługi klientom indywidualnym oraz mikro i małym przedsiębiorcom. W jego ofercie znajdziemy podstawowe produkty bankowe: konta osobiste i oszczędnościowe, kredyty, lokaty oraz produkty inwestycyjne. Bank Pocztowy ma też ofertę dla klientów instytucjonalnych. Z usług Banku Pocztowego można skorzystać na obszarze całej Polski. Dużą dostępność zawdzięcza współpracy z Pocztą Polską, która posiada 75% akcji banku. Reszta akcji (25%) należy do PKO BP.

Konto bankowe w Banku Pocztowym

Konto osobiste w Banku Pocztowym możemy mieć za 0 zł, pod warunkiem, że w miesiącu dokonamy płatności kartą na co najmniej 300 zł. Bez tego opłata za prowadzenie konta wyniesie 5 zł. Tyle samo kosztuje miesięczny abonament za wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce i na świecie. Z darmowych wypłat środków z konta skorzystamy w placówkach Banku Pocztowego i na każdej Poczcie. Dodatkowych opłat nie poniesiemy też za przelewy i zlecenia stałe, jeżeli korzystamy przy tym z bankowości internetowej. W innym wypadku naliczana jest od tych usług prowizja.

Jeżeli preferujemy bankowość tradycyjną i wykonujemy wiele operacji w placówce banku, lepszą opcją może być Konto Bez Ograniczeń w Banku Pocztowym. W ramach tego produktu płacimy za prowadzenie rachunku 15 zł miesięcznie, mając przy tym za darmo dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce i transakcji zlecanych w oddziale. Dopłacając dodatkowe 5 zł otrzymujemy możliwość bezpłatnego korzystania ze wszystkich bankomatów na świecie.

Rodzaje kont bankowych w Banku Pocztowym

W Banku Pocztowym możemy poza kontem osobistym otworzyć konto oszczędnościowe oraz konto specjalnie dedykowane osobom otrzymującym świadczenie z programu 500 plus. Jak było wspomniane, Bank Pocztowy ma też produkty przeznaczone dla przedsiębiorców, w tym konta oszczędnościowe dla firm.

Klienci indywidualni założą konto oszczędnościowe za darmo. Oprocentowanie jest zależne od kwoty umieszczonej na rachunku: do 20 000 zł wynosi 0,40% w skali roku, od 20 001 zł do 200 000 zł rośnie do 0,85% w skali roku a przy wpłacie powyżej 200 000 zł osiąga 1, 00% w skali roku. Do otworzenia konta oszczędnościowego w Banku Pocztowym wystarczy dowód osobisty. Wniosek można złożyć przez internet, telefon, w placówce lub u listonosza. Odsetki ulegają kapitalizacji na koniec każdego miesiąca. Pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu jest bezpłatny, każdy kolejny kosztuje 10 zł.

Dla osób, które korzystają z programu 500 plus, Bank Pocztowy przygotował specjalne Pocztowe Konto 500+. Założenie i prowadzenie tego konta jest bezpłatne. Oprocentowanie wynosi 3,00% w skali roku pod warunkiem, że środki na koncie nie przekraczają kwoty 10 000 zł oraz, że na konto wpływają pieniądze z programu “Rodzina 500+”. Oprocentowanie 0,4 % jest dla pozostałych środków i powyżej wspomnianej kwoty. Przelewy wewnętrzne są darmowe. Konto założymy za pośrednictwem internetu, przez telefon lub w oddziale banku, do czego wystarczy ważny dowód osobisty.

Podstawowe informacje o Banku Pocztowym

Bank Pocztowy S.A. powstał w Bydgoszczy w 1990 r. jako bank rozliczeniowy. Od początku swojej historii był związany z Pocztą Polską a celem jego powołania była reaktywacja bankowości Pocztowej w Polsce. W roku 1998 Bank Pocztowy zaczęto przekształcać w bank detaliczny.
Rok później uruchomiono przez Bank Pocztowy i Pocztę Polską rachunek GIRO Składka dla Mikroprzedsiębiorców. Z czasem do Banku Pocztowego wprowadzono bankowość internetową (serwis Pocztowy24). Strategia rozwoju Banku Pocztowego ściśle związana jest z Pocztą Polską, dzięki której jego placówki dostępne są w całej Polsce. Pozwala to rozwijać ofertę kierowaną do osób zainteresowanych tradycyjną bankowością, nie pomijając klientów korzystających z bankowości internetowej. Efektem tej strategii są produkty bankowe przeznaczone dla klientów indywidualnych, ale i dla małych firm oraz instytucji.

Bank Pocztowy szczyci się licznymi nagrodami i wyróżnieniami między innymi w konkursie Portfel „Wprost 2015” za najlepszy kredyt gotówkowy czy KOD Sukcesu za prostotę produktów w 2014 roku.

Od września 2017 na rynek weszła internetowa marka Banku Pocztowego – EnveloBank.

Dane kontaktowe Bank Pocztowy

Infolinia dla krajowych numerów stacjonarnych: 801 100 500

Centrala:

Bank Pocztowy S.A.
ul. Jagiellońska 17
85-959 Bydgoszcz

Opinie o koncie bankowym w Banku Pocztowym

Facebook