Konto bankowe Pekao SA – opłaty, karta, przelewy, opinie

Bank Pekao SA jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych instytucji finansowych na polskim rynku. Stawia na pełen profesjonalizm, chcąc zaspokoić potrzeby swoich licznych klientów. Długoletnia historia banku jest jego ogromnym atutem.

W zmieniającej się rzeczywistości doścignięcie konkurencji, a nawet zostanie jednym z liderów wymaga pełnego zaangażowania, którym Pekao SA może się poszczycić. W ofercie znajdziemy wiele nowoczesnych i tradycyjnych produktów. Wśród nich prym wiodą konta osobiste przystosowane do indywidualnych potrzeb klientów.

Konto bankowe w Banku Pekao

Pekao SA przygotowało dla swoich klientów wiele różnych ofert kont osobistych. Znajdziemy tutaj produkty dla studentów, aktywnych użytkowników i wielbicieli urządzeń mobilnych. Bank nagradza osoby aktywnie korzystające z jego usług darmowym prowadzeniem konta (w innym wypadku opłata wynosi 5,99 zł). Także studenci nie poniosą takiego wydatku.

Obsługa karty debetowej to miesięczny koszt 3,99 zł, chyba że dokonamy minimum 4 płatności bezgotówkowych w miesiącu. Darmowa jest wypłata z bankomatów sieci Banku. Pekao24 to nowoczesna aplikacja mobilna do zarządzania kontem osobistym. Rachunek można założyć w oddziale, dzwoniąc na infolinię lub poprzez internet.

Partnerzy programu dają 30% rabaty za zakupy, istnieje także opcja skorzystania z pakietu ubezpieczeń assistance. Prowadzenie konta walutowego w EUR, USD, CHF i GBP jest bezpłatne. Do wszystkich kont dostępne są karty z serii MaterCard. Korzyścią dla studentów jest darmowe ubezpieczenie assistance w podróży za granicą.

Inne konta bankowe w Pekao

Poza kontami osobistymi w Pekao SA możemy skorzystać także z kont oszczędnościowych. Oprocentowanie standardowego produktu jest zmienne i wynosi od 0,20% do 0,70% w skali roku. Nie jest naliczane dla środków poniżej 5 000 zł. Pierwszy przelew z rachunku jest bezpłatny, każdy kolejny kosztuje 8 zł.

Bank przedstawia ofertę dedykowaną specjalnie dla dzieci. W jej ramach rodzice mogą założyć swojemu potomkowi konto oszczędnościowe już w chwili narodzin dziecka, rozwiązanie umowy następuje w momencie uzyskania przez nie pełnoletności. Oprocentowanie rachunku wynosi 1,50% w skali roku, kapitalizacja następuje na koniec każdego miesiąca.

Podstawowe informacje o Pekao SA

Historia Banku Pekao SA rozpoczęła się w roku 1929, kiedy to powstała Polska Kasa Opieki. Miała ona w głównej mierze zajmować się obsługą 8 mln rodaków przebywających w tamtych czasach poza granicami kraju. Nawet w czasach PRL-u wiódł prym w obsłudze międzynarodowych operacji finansowych. Jako pierwszy po roku 1989 otworzył biuro maklerskie oraz wprowadził karty płatnicze. Od 1997 roku w logo Pekao SA znajduje się charakterystyczny żubr. Prywatyzacja Banku przyczyniła się do zaistnienia instytucji finansowej na warszawskiej GPW w roku 1998. W tym czasie nastąpiło także przyłączenie Pekao SA do grupy UniCredit. W kolejnych latach rozwojowi uległa oferta banku, zaczęto zwiększać dostępne produkty i usługi. Obecnie Pekao SA stawia na nowoczesność i innowacyjne rozwiązania.

W skład grupy kapitałowej Pekao SA wchodzi 14 spółek zależnych i stowarzyszonych oraz jedna pośrednio zależna. Zajmują się one factoringiem, operacjami hipotecznymi, transferami gotówkowymi, leasingiem, pośrednictwem finansowym, doradztwem gospodarczym, działalnością maklerską, a także działalnością deweloperską.

Przez lata swej działalności Bank Pekao SA otrzymał wiele nagród i wyróżnień, udowadniając tym samym swój profesjonalizm. Wśród nich należy wymienić między innymi uzyskane w tym roku pierwsze miejsce w kategorii „Banki finansujące nieruchomości”, drugie miejsce w rankingu „50 największych banków w Polsce”, Bank Roku w konkursie organizowanym przez „CEE M&A Awards” za finansowanie fuzji i przejęć oraz nagrodę Euromoney za najlepsze usługi w finansowaniu handlu.

Dane kontaktowe Bank Pekao

phone Infolinia dla klientów: 801 365 365

phone Infolinia dla klientów z zagranicy: +42 68 38 232

Opinie o koncie bankowym w Banku Pekao

Facebook