1. Gotowkowe.net
 2. >
 3. Banki – w jakim banku konto bankowe?
 4. >
 5. Konto bankowe Pekao SA - opłaty, karta, przelewy, opinie

Konto bankowe Pekao SA – opłaty, karta, przelewy, opinie

Bank Pekao SA jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych instytucji finansowych na polskim rynku. Stawia na pełen profesjonalizm, chcąc zaspokoić potrzeby swoich licznych klientów. Długoletnia historia banku jest jego ogromnym atutem.

W zmieniającej się rzeczywistości doścignięcie konkurencji, a nawet zostanie jednym z liderów wymaga pełnego zaangażowania, którym Pekao SA może się poszczycić. W ofercie znajdziemy wiele nowoczesnych i tradycyjnych produktów. Wśród nich prym wiodą konta osobiste przystosowane do indywidualnych potrzeb klientów.

Konto bankowe w Banku Pekao

Pekao SA przygotowało dla swoich klientów wiele różnych ofert kont osobistych. Znajdziemy tutaj produkty dla studentów, aktywnych użytkowników i wielbicieli urządzeń mobilnych. Bank nagradza osoby aktywnie korzystające z jego usług darmowym prowadzeniem konta (w innym wypadku opłata wynosi 5,99 zł). Także studenci nie poniosą takiego wydatku.

Obsługa karty debetowej to miesięczny koszt 3,99 zł, chyba że dokonamy minimum 4 płatności bezgotówkowych w miesiącu. Darmowa jest wypłata z bankomatów sieci Banku. Pekao24 to nowoczesna aplikacja mobilna do zarządzania kontem osobistym. Rachunek można założyć w oddziale, dzwoniąc na infolinię lub poprzez internet.

Partnerzy programu dają 30% rabaty za zakupy, istnieje także opcja skorzystania z pakietu ubezpieczeń assistance. Prowadzenie konta walutowego w EUR, USD, CHF i GBP jest bezpłatne. Do wszystkich kont dostępne są karty z serii MaterCard. Korzyścią dla studentów jest darmowe ubezpieczenie assistance w podróży za granicą.

Inne konta bankowe w Pekao

Poza kontami osobistymi w Pekao SA możemy skorzystać także z kont oszczędnościowych. Oprocentowanie standardowego produktu jest zmienne i wynosi od 0,20% do 0,70% w skali roku. Nie jest naliczane dla środków poniżej 5 000 zł. Pierwszy przelew z rachunku jest bezpłatny, każdy kolejny kosztuje 8 zł.

Bank przedstawia ofertę dedykowaną specjalnie dla dzieci. W jej ramach rodzice mogą założyć swojemu potomkowi konto oszczędnościowe już w chwili narodzin dziecka, rozwiązanie umowy następuje w momencie uzyskania przez nie pełnoletności. Oprocentowanie rachunku wynosi 1,50% w skali roku, kapitalizacja następuje na koniec każdego miesiąca.

Podstawowe informacje o Pekao SA

Historia Banku Pekao SA rozpoczęła się w roku 1929, kiedy to powstała Polska Kasa Opieki. Miała ona w głównej mierze zajmować się obsługą 8 mln rodaków przebywających w tamtych czasach poza granicami kraju. Nawet w czasach PRL-u wiódł prym w obsłudze międzynarodowych operacji finansowych. Jako pierwszy po roku 1989 otworzył biuro maklerskie oraz wprowadził karty płatnicze. Od 1997 roku w logo Pekao SA znajduje się charakterystyczny żubr. Prywatyzacja Banku przyczyniła się do zaistnienia instytucji finansowej na warszawskiej GPW w roku 1998. W tym czasie nastąpiło także przyłączenie Pekao SA do grupy UniCredit. W kolejnych latach rozwojowi uległa oferta banku, zaczęto zwiększać dostępne produkty i usługi. Obecnie Pekao SA stawia na nowoczesność i innowacyjne rozwiązania.

W skład grupy kapitałowej Pekao SA wchodzi 14 spółek zależnych i stowarzyszonych oraz jedna pośrednio zależna. Zajmują się one factoringiem, operacjami hipotecznymi, transferami gotówkowymi, leasingiem, pośrednictwem finansowym, doradztwem gospodarczym, działalnością maklerską, a także działalnością deweloperską.

Przez lata swej działalności Bank Pekao SA otrzymał wiele nagród i wyróżnień, udowadniając tym samym swój profesjonalizm. Wśród nich należy wymienić między innymi uzyskane w tym roku pierwsze miejsce w kategorii „Banki finansujące nieruchomości”, drugie miejsce w rankingu „50 największych banków w Polsce”, Bank Roku w konkursie organizowanym przez „CEE M&A Awards” za finansowanie fuzji i przejęć oraz nagrodę Euromoney za najlepsze usługi w finansowaniu handlu.

Dane kontaktowe Bank Pekao

phone Infolinia dla klientów: 801 365 365

phone Infolinia dla klientów z zagranicy: +42 68 38 232

Opinie o koncie bankowym w Banku Pekao


19 thoughts on “Konto bankowe Pekao SA – opłaty, karta, przelewy, opinie”

 1. Max

  konto aktywne plus to strata pieniędzy. za prowadzenie biorą prawie 10 zł, nawet za karte najmniej to 2 zł. do tego obsługa w placówkach niemiła i podaje klientom sprzeczne informacje. i jeszcze to stanie w kolejkach żeby coś załatwić, ostatnio spędziłem tak 30 minut, a jak przyszła moja kolej to odesłano mnie gdzie indziej. zero zainteresowania klientem.

  Reply

 2. studentka

  Jak założyć legitymacje studencką żeby działała jak zwykła karta? Słyszałam że tak można.

  Reply

  1. ja

   można ale tylko na legitymacjach z wybranych uczelni. pójdziesz do pekao to ci wszystko załatwią

   Reply

 3. man

  oferty z licznymi warunkami które trzeba spełnić żeby nie musieć płacić. niczym nie wyróżniają się z pośród innych banków

  Reply

 4. Litwin

  Pekao jest bardzo słabe, jeśli chodzi o ofertę kont bankowych. Żadnych ciekawych promocji, sporo trzeba zrobić, by konto było bezpłatne. Infrastruktura internetowa słaba, pko miał taką w zeszłej dekadzie. Archaiczne aplikacje, słaby wygląd strony – jeśli ktoś dużo korzysta z bankowości internetowej – tu nie będzie zadowolony. Do tego płatności do paypala albo payu idą przeszło dobę, więc można zapomnieć o szybkich płatnościach, np przy kupowaniu biletów. Miałem do tej pory, że miałem główne konto w pekao i dodatkowe w mbanku, ale uznałem, że po co mam się bawić w przelewy, jak mogę mieć jedno wygodne konto, więc pożegnałem się z pekao. Może wrócę, jak się poprawi, ale po ponownym wykupieniu przez polski kapitał – nie spodziewam się tego za szybko. Czytałem ostatnio recenzje i nic się nie poprawiło.

  Reply

 5. Artur

  dają rabaty przy zakupach, ale ich partnerzy u których można skorzystać to takie sieci których nie znajdziecie w mniejszych miejscowościach. Jeszcze nic na tym nie zyskałem, a za konto opłate mi pobierają. po co wogule tak promocja sie pytam?

  Reply

 6. x

  bardzo mi się nie podobało jak zostałam potraktowana w tym banku. dwa lata temu do banku wpłyneło pismo że komornik chce zająć moje środki na poczet długów. Bank oczywiście od razu to zrobił. Pani w banku nawet nie sprawdziła że oprócz nr pesel i nazwiska pozostałe dane są inne. bank zapobiegawczo zablokował mi pieniądze. potem zostałam oczywiście za wszystko przeproszona, ale co mi po tym? straciłam do nich zaufanie. w końcu bank powinien chronić interesów swoich klientów.

  Reply

 7. Andrew

  Założyłem u nich konto bo miałem zniżke przy kredycie. Jednak przez ten czas tyle razy składałem reklamacje że głowa mała. Dobrze że już niedługo przestane spłacać i od razu konto przenosze do innego banku.

  Reply

 8. jorki

  konto aktywne plus jest chyba najdroższe na rynku. 9,99 ł za obsługę + płatna karty+ płatne przelewy+ opłaty za bankomaty. z tąd wiadomo z kąd plus w nazwie.

  Reply

  1. ronald

   normalnie, tak jak zwykle się zakłada. tylko umowe możesz podpisać w placówce albo kurier ci ją przywiezie. hociaż szczerze to zakładałem swoje parę ładnych lat temu i może coś się zmieniło.

   Reply

 9. Piłeczka

  Te bank to był nowoczesny może 100 la temu. Mam tam kredyt hipoteczny, więc muszę też płacić za konto i kartę płatniczą, która kosztuje bagatelka – 10zł miesięcznie. Do tego pobierają opłatę za wszystko – smsy do autoryzacji przelewów, samo konto, wyciągi, których wcale nie chcieliśmy. Uciekłabym chętnie i zmieniła konto, ale jak już muszę za nie płacić, to choć obsługę bym chciała dobrą, a z tym też problem. Nie mogę się doprosić od miesiąca informacji o nadpłacie kredytu, za nową symulację chcą 100 złotych. Nie polecam tam ani konta, ani kredytu hipotecznego. Moja opinia o Pekao jest bardzo negatywna.

  Reply

 10. Aldona

  Na stronie pekao cennik opłat jest tak schowany że trzeba się naprawdę nieźle naszukać żeby go znaleźć. Robiłam chyba cztery podejścia i w końcu się dokopałam. Poza tym nie działa mi część linków i naprawdę źle się z niej korzysta. Nic niewiadomo. Powinni nad tym popracować, bo podejrzewam że nie jestem jedyną klientką z takimi spostrzerzeniami

  Reply

 11. poldziu

  w koncie mobilnym największą porażką są wypłaty z bankomatów. bank liczy sobie za to aż 2% prowizji. kiedyś musiałem szybko wypłacić kasę, w pobliżu nie było żadnego bankomatu pekao i za wypłacone niecałe 5 tys zapłaciłem ok 95 zł. tak sie wtedy wkurzyłem że następnego dnia zamknąłem konto

  Reply

 12. kasia

  Szukam dobrego konta w banku. Jakie macie doświadczenia z pekao? Nie robią pod górkę? W obecnym banku na rozpatrzenie reklamacji czekam już 3 tydzień (kwota 39 zł) i często zdarzało się że pieniądze schodziły dwa razy z konta.

  Reply

  1. rojtik

   to chyba tutaj jest podobnie. bardzo długo rozpatrują reklamacje. u mnie sprawa z niewłaściwie pobranymi środkami trwała ponad miesiąc. na koniec nie było nawet przepraszam po prostu środki wruciły na konto a bank udaje jakby nic się nie stało

   Reply

 13. małpka

  aplikacja mobilna pekao to jakiś koszmar. nie wiem jak to w ogóle obsługiwać. bardzo źle zrobiona, w mbanku dużo lepsza.

  Reply

 14. matka polka

  A gdzie polecacie konto dla dziecka- 14 lat? Ma swoje oszczendności ale chce żeby nauczyło się też gospodarowania środkami, tylko chce mieć nad wszystkim kontrole. No i oczywiście darmowe byłoby mile widziane.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Facebook