1. Gotowkowe.net
 2. >
 3. Banki – w jakim banku konto bankowe?
 4. >
 5. Bank Millennium konto bankowe - opłaty, karta, przelewy, opinie

Bank Millennium konto bankowe – opłaty, karta, przelewy, opinie

Bank Millennium konto bankowe – opłaty, karta, przelewy, opinie
Ocena: 5 (ilość ocen: 1)

Bank Millennium przez lata swej działalności ugruntował swoją pozycję na polskim rynku finansowym. Oferta Millennium jest bardzo rozbudowana. Bank udziela pożyczek, posiada oferty lokat, kont oszczędnościowych oraz kont osobistych skrojonych na miarę różnorodnych klientów, z którymi od lat współpracuje, i których wspiera. Stawia na długotrwałe relacje, pragnie być partnerem.
Bank Millenium słynie z hasła „Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu”. W myśl tego hasła w gronie stale ulepszanych produktów znajdują się również kredyty hipoteczne. Warto sprawdzić, co w ich zakresie bank ma do zaoferowania swoim klientom.

Konto bankowe w Banku Millennium

Sztandarowym kontem osobistym w Banku Millennium jest Konto 360°, które występuje również w wariacji dla młodych (studentów) i młodszych (od 13 roku życia). Prowadzone bezpłatnie, jeżeli przelewamy na nie wynagrodzenie (minimum 1 000 zł miesięcznie) i płacimy przynajmniej raz w miesiącu kartą lub BLIKIEM. Bezpłatne są także przelewy krajowe w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

Konto 360°| Millennium Bank

karta kredytowa
Visa/ MasterCard
opłata za przelew
0 zł
opłata za kartę
0/7* zł
Opłata za prowadzenie konta
0/8* zł

Załóż konto

Rodzaj osobiste | Darmowe bankomaty wszystkie w Polsce
oprocentowanie: 0%
Opłaty za kartę: karta jest bezpłatna, gdy miesięczne wpływy wynoszą minimum 1 000 zł/m-c oraz min. 1 raz w m-cu płatność kartą lub BLIK-iem, inaczej 7 zł/ m-c;
Konto darmowe: wynagrodzenie minimum 1 000 zł/m-c oraz min. 1 raz w m-cu płatność kartą lub BLIK-iem;
Wypłaty z bankomatów: 0 zł w bankomatach Millennium; 1 zł w bankomatach BZ WBK oraz Planet Cash; w innych 5 zł; za granicą 2,5% min 9 zł; bezpłatne gdy wynagrodzenie minimum 1 000 zł/m-c oraz min. 1 raz w m-cu płatność kartą lub BLIK-iem;
Zakładane przez internet: tak;
Dodatkowe informacje: 0 zł za przelewy w PLN w aplikacji mobilnej i przez internet, limit w koncie; „Lubię to polecam”- wybór spośród 4 nagród.

Posiadacze konta mogą korzystać z kart Impresja lub Alfa, dzięki którym otrzymają do 5% zwrotu za zakupy w sklepach partnerów (zwrot do 760 zł). Do konta dostępna jest także standardowa karta 360°. Program „Lubię to, polecam” daje profity za zareklamowanie konta znajomym. Jeżeli polecający i osoba zainteresowana spełnią określone warunki, mogą wybrać jeden z prezentów: bilety do kina, bon do empik.com, premię za zakupy i lokatę 4% w skali roku.

Inne konta w Banku Millennium

Bank Millennium w swojej ofercie zamieścił także konta oszczędnościowe w PLN oraz walutowe. Dla nowych środków przez pierwsze 3 miesiące oprocentowanie może wynieść do 2,50%. Prowadzenie i otwarcie rachunku w złotych polskich jest bezpłatne. Standardowo jego oprocentowanie jest zmienne i zależne od wysokości salda zgromadzonych środków. Najwyższe standardowe wynosi 1,10% dla kwot powyżej 500 000 zł. Konto założyć można przez internet, telefon lub w oddziale banku. Pierwsza wypłata w miesiącu jest darmowa, następna to koszt rzędu 7,50 zł. Każdy zainteresowany może posiadać tylko jedno takie konto i obsługiwać je także przez ROR.

Oszczędzanie w Banku Millennium jest również możliwe w EUR i USD. Dla nowych środków do 50 000 zł w USD oprocentowanie wynosi 1,40%, natomiast dla kwot do 30 000 EUR- 0,60%. Nadwyżki to zysk odpowiednio 0,50% oraz 0,20%. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje 92 dni od chwili przelania pierwszych środków. Koniecznym do skorzystania z promocji jest posiadanie konta ROR w PLN.

Podstawowe informacje o Banku Millennium

Bank rozpoczął działalność pod nazwą Bank Inicjatyw Gospodarczych BIG SA w 1989 roku. Rok później miała miejsce pierwsza emisja jego akcji, stał się tym samym instytucją prywatną. Początki działalności to okres współpracy z klientami korporacyjnymi oraz rozpoczęcie działalności leasingowej. Debiut na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych to rok 1992. To także czas przejęcia Łódzkiego Banku Rozwoju SA.

Kolejnym było połączenie z Bankiem Gdańskim SA w roku 1997, dzięki czemu powstała uniwersalna instytucja finansowa pod nazwą BIG Bank Gdański SA. W 1998 roku została rozpoczęta współpraca pomiędzy portugalskim Banco Comercial Portugues (BCP), która zaowocowała uruchomieniem sieci obsługi klientów indywidualnych Millennium. Od roku 2003 Bank działa pod obecną nazwą. Z biegiem lat jego działalność obejmuje coraz bardziej rozbudowany system obsługi klientów.

W skład grupy Millennium wchodzą: Millennium Leasing, Millennium Dom Maklerski, Millennium Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Świadczą one usługi między innymi z zakresu działalności brokerskiej, inwestycyjnej oraz leasingowej.

Bank Millennium doczekał się wielu wyróżnień i nagród za działalność na różnorodnych obszarów rynków finansowych. Można wśród nich wymienić między innymi odznaczenie Wybór Konsumenta 2016 za najwyższy poziom usług bankowych, Brand Finance 500 w rankingu The Banker, I miejsce w 3 kategoriach rankingu Przyjazny Bank Newsweeka 2015.

Dokumenty wymagane do założenia konta w Banku Millennium

Podstawowym dokumentem wymaganym przy zakładaniu konta osobistego w Banku Millennium to dowód tożsamości. Jest on niezbędny również przy zakładaniu konta przez internet.

Kontakt z Millennium Bank

telefon Infolinia dla połączeń z telefonów stacjonarnych i komórkowych: 801 331 331

telefon Infolinia dla połączeń z telefonów stacjonarnych i z zagranicy: (+48) 22 598 40 40

Opinie o koncie bankowym w Banku Millennium


20 thoughts on “Bank Millennium konto bankowe – opłaty, karta, przelewy, opinie”

 1. Ewola

  ten bank to jakaś szopka, kazali mi otworzyć konto bankowe do pożyczki na kosiarkę do trawy!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply

 2. Robert

  co miesiąc to zmiana regulaminu. płatności internetowe też pozostawiają u nich wiele do życzenia.

  Reply

 3. moon

  Te ich 2,5% za granica za wypłatę bankomatu zabrało mi prawie 100 zł!!! Czy to normalne?

  Reply

 4. Mariusz Zarzycki

  konto 360 stopni tak bardzo reklamują i to jest fajna opcja jak komuś wpływa tam wynagrodzenie inaczej szału nie ma. kolejne konto obłożone dodatkowymi warunkami.

  Reply

 5. Moff

  Założyłem rachunek w milenium bo mam tam najbliżej ale już zaczynają przeginać z opłatami. Ile można z klientów brać? NIE POLECAM!

  Reply

 6. Izka z Krakowa

  Płaciłam w sklepie kartą. Ściągnęło mi dwa razy te samą kwotę z konta. Już czwarty dzień czekam na zwrot środków. A kasa potrzebna. Bank nadal wszystko rozpatruje. Ile to jeszcze potrwa :(

  Reply

 7. Maciej

  jak ja nielubie na ich infolinie wydzwaniać. przecież tam się wieki na konsultanta czeka. już wole do placówki, którą mam dwa przystanki dalej odwiedzić, tam to przynajmniej jest porządek

  Reply

 8. duszek

  Dlaczego bank u kturego mam konto od 3 lat nie zaproponuje mi chociaż kredytu na dobrych warunkach? Jak przeliczyłem ich oferte dla mnie to chca o 2 tysiące więcej niż takie pekao są, z którymi nigdy nie miałem do czynienia? I teraz pierwszy raz bym u nich kredyt brał. Nie dajcie się zrobić w balona że kredyt w swoim banku jest zawsze najtańszy, bo tak niejest. Na pewno jest najłatwiej dostępny i tyle w temacie.

  Reply

 9. marcin

  Kurcze niech millennium poprawi sobie strone. Przecież tam połapać się nieidzie. nic mi niedziała. Niemoge się nawet znaleźć informacji których szukam. Zadzwoniłbym na infolinie ale o tej porze nikt tam nie pracuje.

  Reply

 10. Maja

  Jestem w millennium od 2 miesięcy i na razie nie dali plamy. Nie miałam z nimi żadnych przejść, ale zobaczymy jak dalej będzie. Z innymi bankami te na początku dobrze było.

  Reply

 11. Mateusz Król

  nie polecam, nie mogę się już dwa tygodnie zalogowowac na włase konto bankowe w millenium. nikt mi nie chce pomoc, na infolinii zadaja pytania z jakiego majla zakładałem konto a ja nie pamietam w banku kolejki a ja nie mam czasu czekać nie mam dojścia do własnych pieniędzy to okropne

  Reply

 12. Sara

  Miałam u nich konto przez wiele lat. zrezygnowałam dopiero jak rok temu zaczeli naliczać mi jakieś dziwne opłaty. już nagle prowadzenie nie było darmowe. dwa razy pobrano mi pieniondze z konta za wypłaty z ich bankomatu. musiałam to odkręcać, kwota nie była duża ale sam fakt. Miałam z nimi jeszcze kilka takich dziwnych historii i przejść. O wszystko musiałam się wykłócać. szkoda tylko mojego czasu i nerwów. Przeniosłam w końcu konto do Nest banku i teraz na razie jestem spokojna. Nierozumiem jak nawet korzystanie z konta można klientowi tak utrudnić.

  Reply

 13. Susi

  Bardzo mało mają wpłatomatów. do tego liczom sobie za wydruk salda i jego sprawdzanie w bankomatach innych niż millennium

  Reply

 14. Mariuszd@interia.pl

  jak chcecie zmniejszyć opłaty to zrezygnujcie z rzeczy które wam nie są potrzebne. ja nie używam np płatności zbliżeniowych i ubezpieczenie karty też nie jest mi potrzebne

  Reply

 15. drewutniarz

  założyć u nich konto jest łatwo ale zlikwidować to już gorzej. nie przyjmują do wiadomości że już nie chce ich konta, bo znudziło mi się to wieczne naliczanie opłat za bóg wie co. ciągle wydzwaniaja i nie interesuje ich moja odmowa. konsultanci sa bardzo natarczywi

  Reply

 16. sopel

  ich konto student było w porządku ale teraz nagle wprowadzili opłaty za jego prowadzenie, do tego wypłaty z bankomatów kosztują aż 5 zł. nie opłaca się. mam tam konto od początku ale bank niedocenia tego

  Reply

 17. pol

  Nie rozumiem tego. Dlaczego ludzie nie czytajom ToiP a potem na bank narzekają. Zakładasz konto to przeczytaj warunki rzebyś potem mocno się nie zdziwił jak ci za coś bank zacznie opłaty naliczać.

  Reply

  1. kolo

   ale niektóre banki to przeginają i te opłaty co rusz mają inne. nie wszyscy mają czas na studiowanie ich tabeli prowizji.

   Reply

 18. Mateo

  Założyłem u nich bo dodają do rachunku dobre konto oszczednościowe na 2,5% przez 3 mce. A tak w ogóle to spełniam ich warunki i samo konto rzeczywiście mam a 0 zł. Więc jak dla mnie na plus.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Facebook