Bank Millennium

Bank Millennium
Średnia ocena: 5

Bank Millennium przez lata swej działalności ugruntował swoją pozycję na polskim rynku finansowym. Oferta Millennium jest bardzo rozbudowana. Bank udziela pożyczek, posiada oferty lokat, kont oszczędnościowych oraz kont osobistych skrojonych na miarę różnorodnych klientów, z którymi od lat współpracuje, i których wspiera. Stawia na długotrwałe relacje, pragnie być partnerem.
Bank Millenium słynie z hasła „Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu”. W myśl tego hasła w gronie stale ulepszanych produktów znajdują się również kredyty hipoteczne. Warto sprawdzić, co w ich zakresie bank ma do zaoferowania swoim klientom.

Konto bankowe w Banku Millennium

Sztandarowym kontem osobistym w Banku Millennium jest Konto 360°, które występuje również w wariacji dla młodych (studentów) i młodszych (od 13 roku życia). Prowadzone bezpłatnie, jeżeli przelewamy na nie wynagrodzenie (minimum 1 000 zł miesięcznie) i płacimy przynajmniej raz w miesiącu kartą lub BLIKIEM. Bezpłatne są także przelewy krajowe w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

Konto 360°| Millennium Bank

karta kredytowa
Visa/ MasterCard
opłata za przelew
0 zł
opłata za kartę
0/7* zł
Opłata za prowadzenie konta
0/8* zł

Załóż konto

Rodzaj osobiste | Darmowe bankomaty wszystkie w Polsce
oprocentowanie: 0%
Opłaty za kartę: karta jest bezpłatna, gdy miesięczne wpływy wynoszą minimum 1 000 zł/m-c oraz min. 1 raz w m-cu płatność kartą lub BLIK-iem, inaczej 7 zł/ m-c;
Konto darmowe: wynagrodzenie minimum 1 000 zł/m-c oraz min. 1 raz w m-cu płatność kartą lub BLIK-iem;
Wypłaty z bankomatów: 0 zł w bankomatach Millennium; 1 zł w bankomatach BZ WBK oraz Planet Cash; w innych 5 zł; za granicą 2,5% min 9 zł; bezpłatne gdy wynagrodzenie minimum 1 000 zł/m-c oraz min. 1 raz w m-cu płatność kartą lub BLIK-iem;
Zakładane przez internet: tak;
Dodatkowe informacje: 0 zł za przelewy w PLN w aplikacji mobilnej i przez internet, limit w koncie; „Lubię to polecam”- wybór spośród 4 nagród.

Posiadacze konta mogą korzystać z kart Impresja lub Alfa, dzięki którym otrzymają do 5% zwrotu za zakupy w sklepach partnerów (zwrot do 760 zł). Do konta dostępna jest także standardowa karta 360°. Program „Lubię to, polecam” daje profity za zareklamowanie konta znajomym. Jeżeli polecający i osoba zainteresowana spełnią określone warunki, mogą wybrać jeden z prezentów: bilety do kina, bon do empik.com, premię za zakupy i lokatę 4% w skali roku.

Inne konta w Banku Millennium

Bank Millennium w swojej ofercie zamieścił także konta oszczędnościowe w PLN oraz walutowe. Dla nowych środków przez pierwsze 3 miesiące oprocentowanie może wynieść do 2,50%. Prowadzenie i otwarcie rachunku w złotych polskich jest bezpłatne. Standardowo jego oprocentowanie jest zmienne i zależne od wysokości salda zgromadzonych środków. Najwyższe standardowe wynosi 1,10% dla kwot powyżej 500 000 zł. Konto założyć można przez internet, telefon lub w oddziale banku. Pierwsza wypłata w miesiącu jest darmowa, następna to koszt rzędu 7,50 zł. Każdy zainteresowany może posiadać tylko jedno takie konto i obsługiwać je także przez ROR.

Oszczędzanie w Banku Millennium jest również możliwe w EUR i USD. Dla nowych środków do 50 000 zł w USD oprocentowanie wynosi 1,40%, natomiast dla kwot do 30 000 EUR- 0,60%. Nadwyżki to zysk odpowiednio 0,50% oraz 0,20%. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje 92 dni od chwili przelania pierwszych środków. Koniecznym do skorzystania z promocji jest posiadanie konta ROR w PLN.

Podstawowe informacje o Banku Millennium

Bank rozpoczął działalność pod nazwą Bank Inicjatyw Gospodarczych BIG SA w 1989 roku. Rok później miała miejsce pierwsza emisja jego akcji, stał się tym samym instytucją prywatną. Początki działalności to okres współpracy z klientami korporacyjnymi oraz rozpoczęcie działalności leasingowej. Debiut na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych to rok 1992. To także czas przejęcia Łódzkiego Banku Rozwoju SA.

Kolejnym było połączenie z Bankiem Gdańskim SA w roku 1997, dzięki czemu powstała uniwersalna instytucja finansowa pod nazwą BIG Bank Gdański SA. W 1998 roku została rozpoczęta współpraca pomiędzy portugalskim Banco Comercial Portugues (BCP), która zaowocowała uruchomieniem sieci obsługi klientów indywidualnych Millennium. Od roku 2003 Bank działa pod obecną nazwą. Z biegiem lat jego działalność obejmuje coraz bardziej rozbudowany system obsługi klientów.

W skład grupy Millennium wchodzą: Millennium Leasing, Millennium Dom Maklerski, Millennium Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Świadczą one usługi między innymi z zakresu działalności brokerskiej, inwestycyjnej oraz leasingowej.

Bank Millennium doczekał się wielu wyróżnień i nagród za działalność na różnorodnych obszarów rynków finansowych. Można wśród nich wymienić między innymi odznaczenie Wybór Konsumenta 2016 za najwyższy poziom usług bankowych, Brand Finance 500 w rankingu The Banker, I miejsce w 3 kategoriach rankingu Przyjazny Bank Newsweeka 2015.

Dokumenty wymagane do założenia konta w Banku Millennium

Podstawowym dokumentem wymaganym przy zakładaniu konta osobistego w Banku Millennium to dowód tożsamości. Jest on niezbędny również przy zakładaniu konta przez internet.

Kontakt z Millennium Bank

telefon Infolinia dla połączeń z telefonów stacjonarnych i komórkowych: 801 331 331

telefon Infolinia dla połączeń z telefonów stacjonarnych i z zagranicy: (+48) 22 598 40 40

Opinie o koncie bankowym w Banku Millennium

Facebook