Jak otworzyć konto w Alior Banku

Alior Bank oferuje kilka różnych sposób otwarcia konta bankowego. Zobacz, jak w kilku krokach otworzyć rachunek w tym banku.

Otwarcie konta w Alior Bank poprzez przelew potwierdzający

Aby otworzyć konto w Alior Banku wystarczy posiadać rachunek bankowy na te same dane, na które planujemy otworzyć konto. Po wypełnieniu formularza kontaktowego wystarczy skorzystać ze specjalnego linku i z jego pomocą dokonać przelewu aktywującego. Konto będzie aktywne zaraz po zaksięgowaniu kwoty. W praktyce zajmuje to zwykle około jednego dnia roboczego – zależy to od sesji Elixir w danym banku.

Korzystając z tej metody nie musimy okazywać dokumentów tożsamości – wystarczy fakt, że wcześniej zweryfikował nas inny bank. Cała operacja trwa około 5 minut, można ją przeprowadzić za pomocą komputera.

Aby skorzystać z tej opcji konieczne jest posiadanie rachunku bankowego w polskim oddziale banku oraz ukończone 18 lat.

Otwarcie konta bankowego w Alior Banku za pomocą umowy dostarczonej przez kuriera

Inną opcją uruchomienia rachunku w Alior Banku jest wypełnienie formularza na stronie i podpisanie umowy, dostarczonej przez kuriera. Procedura trwa zwykle do kilku dni – po odesłaniu umowy musi ona zostać jeszcze zweryfikowana przez bank. Kurier jest upoważniony w tym przypadku do sprawdzenia naszego dowodu osobistego i porównania danych na umowie.

Tę opcję mogą wybrać osoby niepełnoletnie – do podpisania umowy wymagana jednak będzie obecność opiekuna prawnego.

Otwarcie konta bankowego w Alior Banku za pomocą videorozmowy

Jeśli nie mamy innego konta bankowego, możemy skorzystać z innej, szybkiej opcji otwarcia rachunku. Aby przeprowadzić videorozmowę z doradcą bankowym, który zweryfikuje naszą tożsamość, potrzebujemy: dowodu osobistego i komputera, ze sprawną kamerą i mikrofonem. W trakcie krótkiej rozmowy doradca poprosi nas o pokazanie dowodu osobistego. Po pozytywnej weryfikacji nasz rachunek bankowy zostanie uruchomiony. Musimy jednak liczyć się z tym, że rozmowa będzie nagrana, a doradca może zrobić screen naszemu dokumentowi. Opcja ta jest dostępna dla osób pełnoletnich.

Otwarcie rachunku w Alior Banku w czasie wizyty w placówce bankowej

Konto bankowe możemy także otworzyć w placówce bankowej. Doradca przygotuje nam na miejscu umowę, rachunek powinien zostać uruchomiony w przeciągu kilku godzin. Aby otworzyć konto w placówce bankowej wymagany jest dowód tożsamości. Osoby niepełnoletnie powinny przyjść z opiekunem prawnym, które jednocześnie będzie pełnomocnikiem konta.

Otwarcie kolejnego konta w Alior Banku

Jeśli jesteśmy już klientami Alior Banku – wystarczy, że zalogujemy się do systemu transakcyjnego. Po aktywacji wybranego konta powinno ono zostać uruchomione w przeciągu kilku minut. W ten sposób możemy także uruchomić konto dla osoby niepełnoletniej.

Facebook