Alior Bank

Alior Bank
Średnia ocena: 4

Alior Bank jest instytucją uniwersalną, która zajmuje się obsługą klientów indywidualnych i biznesowych. Stawia przede wszystkim na innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość obsługi. Zdobył zaufanie blisko 3 mln klientów indywidualnych i 126 tysięcy firm w Polsce. W jego ofercie znajdziemy kredyty gotówkowe dopasowane do różnych potrzeb.

Konto bankowe w Alior Bank

Alior Bank przygotował dla swoich klientów bogatą ofertę kont osobistych. Część z nich założymy przez internet, potwierdzając swoje dane przelewem, korzystając z usług kuriera lub standardowo – podpisując umowę w oddziale. Klient ma do wyboru konto bez opłat, ze zwrotem z zakupów lub w jednej z czterech walut obcych (USD, EUR, GBP, CHF). Maksymalny limit w koncie to aż 100 000 zł. Klienci mogą korzystać z obsługi konta poprzez aplikacje mobilne.

Konto Jakże Osobiste | Alior Bank

karta kredytowa
Visa/MasterCard
opłata za przelew
0 zł
opłata za kartę
0/5* zł
Opłata za prowadzenie konta
0/10* zł

Załóż konto

Rodzaj osobiste | Darmowe bankomaty wszystkie w Polsce
oprocentowanie: 0%
Opłaty za kartę: karta jest bezpłatna pod warunkiem dokonania transakcji bezgotówkowych za minimum 300 zł miesięcznie;
Konto darmowe: gdy na konto wpłynie jednorazowo 1 500 zł lub klient nie ukończył 26 roku życia;
Wypłaty z bankomatów: wszystkie bankomaty w Polsce;
Zakładane przez internet: tak;
Dodatkowe informacje: dostępny limit odnawialny do 1000 zł.

Po spełnieniu warunków, do których z reguły należy wpłata wynagrodzenia na rachunek w Alior Banku, możemy liczyć na jego darmowe prowadzenie. Wypłata środków z bankomatu, w zależności od rodzaju konta to koszt od 0 zł do 5 zł. Dla rodziców Bank zaoferował produkt z możliwością kontroli wydatków dziecka. To dogodna opcja, która ma na celu naukę rozsądnego gospodarowania środkami. Jedna z ofert daje posiadaczom 1% zwrotu z zakupów spożywczych. W ramach prowadzenia kont możemy także korzystać z kart z serii MasterCard.

Konta bankowe w Alior Bank: rodzaje

Poza kontami osobistymi w Alior Banku znajdziemy również konto oszczędnościowe, które dla nowych klientów oprocentowane jest na poziomie 2%. Można dokonywać na nie wpłat i wypłat bez ograniczeń z zachowaniem odsetek. Jego założenie wymaga wizyty w oddziale. Do konta można dobrać kartę z serii MasterCard Debit.

Podstawowe informacje o Alior Bank: historia, produkty

Po otrzymaniu z początkiem września 2008 roku zezwolenie KNF-u na prowadzenie działalności Bank rozpoczął swoją działalność. Starania o otwarcie Alior Banku rozpoczęła włoska grupa Carlo Tassara. 14 grudnia 2012 roku instytucja finansowa zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Tym samym przeprowadzona została największa oferta publiczna spółki prywatnej na kwotę 2,1 mld zł. Alior Bank 21 marca 2014 roku został włączony do indeksu WIG20. Stanowi to o jego ogromnym sukcesie. Zaliczenie spółki do jednych z największych oraz najbardziej płynnych w Polsce jest niewątpliwie wielkim sukcesem.

W lutym 2015 roku zakupiono akcje Meritum Bank ICB, stanowiące prawie 98% kapitału zakładowego oraz 95% liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Dwa miesiące później PZU SA podpisało umowę na zakup ponad 25% kapitału zakładowego Alior Banku. 30 czerwca nastąpiła fuzja Meritum i Alior Banku, od tej pory instytucja finansowa zaczęła działać pod nazwą Alior Bank SA. W lutym 2016 roku Bank uruchomił oddział w Rumunii. 4 listopada 2016 roku przeprowadzono fuzję operacyjną, włączając tym samym do Alior Banku część Banku BPH SA.

Przez lata swej działalności Alior Bank otrzymał wiele nagród i wyróżnień i to na wielu polach swej działalności. W roku 2017 otrzymał nagrodę Lamparty za kreację wizerunku marki bankowej, nagrodę na IV Wielkiej Gali Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń w kategorii „Najlepszy Bank”, 2. miejsce w kategorii „Kredyt Gotówkowy” w konkursie Złoty Bankier oraz 1. miejsce Wirtualnego Doradcy Dronn w kategorii „Emerging Technology For Consumers”. W latach poprzednich były to między innymi 1. miejsce w rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka 2016”, zwycięstwo w konkursie The Banker, 3. miejsce w rankingu Forbesa „Najlepszy bank dla firm”.

Alior Bank obsługuje ponad 4 mln klientów. Oferty kieruje zarówno do klientów indywidualnych jak i biznesowych. Dysponuje ponad 850 placówkami na terenie całego kraju. Połączył on swoje siły z T-Mobile Usługi Bankowe, zwiększając tym samym zasięg działalności. Od roku 2014 usługi instytucji finansowej dostępne są na rynku niemieckim.

Dokumenty wymagane założenia konta bankowego w Alior Banku

Do założenia konta osobistego potrzebny jest jedynie dowód osobisty lub paszport. Niezależnie, w jaki sposób będziemy zakładać konto i tak nasze dane z dokumentu tożsamości zostaną zweryfikowane.

Dane kontaktowe Alior Bank

      Infolinia telefony komórkowe i stacjonarne: 12 342 70 00

      Infolinia dla numerów z sieci Play: 12 19 502

 

Centrala:
Alior Bank Spółka Akcyjna
ul. Łopuszańska 38D
02-232 Warszawa

Opinie o koncie bankowym w Alior Bank

Facebook