1. Gotowkowe.net
 2. >
 3. Banki – w jakim banku konto bankowe?
 4. >
 5. Konto bankowe Alior Bank - opłaty, karta, przelewy, opinie

Konto bankowe Alior Bank – opłaty, karta, przelewy, opinie

Konto bankowe Alior Bank – opłaty, karta, przelewy, opinie
Ocena: 4 (ilość ocen: 2)

Alior Bank jest instytucją uniwersalną, która zajmuje się obsługą klientów indywidualnych i biznesowych. Stawia przede wszystkim na innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość obsługi. Zdobył zaufanie blisko 3 mln klientów indywidualnych i 126 tysięcy firm w Polsce. W jego ofercie znajdziemy kredyty gotówkowe dopasowane do różnych potrzeb.

Konto bankowe w Alior Bank

Alior Bank przygotował dla swoich klientów bogatą ofertę kont osobistych. Część z nich założymy przez internet, potwierdzając swoje dane przelewem, korzystając z usług kuriera lub standardowo – podpisując umowę w oddziale. Klient ma do wyboru konto bez opłat, ze zwrotem z zakupów lub w jednej z czterech walut obcych (USD, EUR, GBP, CHF). Maksymalny limit w koncie to aż 100 000 zł. Klienci mogą korzystać z obsługi konta poprzez aplikacje mobilne.

Konto Jakże Osobiste | Alior Bank

karta kredytowa
Visa/MasterCard
opłata za przelew
0 zł
opłata za kartę
0/5* zł
Opłata za prowadzenie konta
0/10* zł

Załóż konto

Rodzaj osobiste | Darmowe bankomaty wszystkie w Polsce
oprocentowanie: 0%
Opłaty za kartę: karta jest bezpłatna pod warunkiem dokonania transakcji bezgotówkowych za minimum 300 zł miesięcznie;
Konto darmowe: gdy na konto wpłynie jednorazowo 1 500 zł lub klient nie ukończył 26 roku życia;
Wypłaty z bankomatów: wszystkie bankomaty w Polsce;
Zakładane przez internet: tak;
Dodatkowe informacje: dostępny limit odnawialny do 1000 zł.

Po spełnieniu warunków, do których z reguły należy wpłata wynagrodzenia na rachunek w Alior Banku, możemy liczyć na jego darmowe prowadzenie. Wypłata środków z bankomatu, w zależności od rodzaju konta to koszt od 0 zł do 5 zł. Dla rodziców Bank zaoferował produkt z możliwością kontroli wydatków dziecka. To dogodna opcja, która ma na celu naukę rozsądnego gospodarowania środkami. Jedna z ofert daje posiadaczom 1% zwrotu z zakupów spożywczych. W ramach prowadzenia kont możemy także korzystać z kart z serii MasterCard.

Konta bankowe w Alior Bank: rodzaje

Poza kontami osobistymi w Alior Banku znajdziemy również konto oszczędnościowe, które dla nowych klientów oprocentowane jest na poziomie 2%. Można dokonywać na nie wpłat i wypłat bez ograniczeń z zachowaniem odsetek. Jego założenie wymaga wizyty w oddziale. Do konta można dobrać kartę z serii MasterCard Debit.

Podstawowe informacje o Alior Bank: historia, produkty

Po otrzymaniu z początkiem września 2008 roku zezwolenie KNF-u na prowadzenie działalności Bank rozpoczął swoją działalność. Starania o otwarcie Alior Banku rozpoczęła włoska grupa Carlo Tassara. 14 grudnia 2012 roku instytucja finansowa zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Tym samym przeprowadzona została największa oferta publiczna spółki prywatnej na kwotę 2,1 mld zł. Alior Bank 21 marca 2014 roku został włączony do indeksu WIG20. Stanowi to o jego ogromnym sukcesie. Zaliczenie spółki do jednych z największych oraz najbardziej płynnych w Polsce jest niewątpliwie wielkim sukcesem.

W lutym 2015 roku zakupiono akcje Meritum Bank ICB, stanowiące prawie 98% kapitału zakładowego oraz 95% liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Dwa miesiące później PZU SA podpisało umowę na zakup ponad 25% kapitału zakładowego Alior Banku. 30 czerwca nastąpiła fuzja Meritum i Alior Banku, od tej pory instytucja finansowa zaczęła działać pod nazwą Alior Bank SA. W lutym 2016 roku Bank uruchomił oddział w Rumunii. 4 listopada 2016 roku przeprowadzono fuzję operacyjną, włączając tym samym do Alior Banku część Banku BPH SA.

Przez lata swej działalności Alior Bank otrzymał wiele nagród i wyróżnień i to na wielu polach swej działalności. W roku 2017 otrzymał nagrodę Lamparty za kreację wizerunku marki bankowej, nagrodę na IV Wielkiej Gali Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń w kategorii „Najlepszy Bank”, 2. miejsce w kategorii „Kredyt Gotówkowy” w konkursie Złoty Bankier oraz 1. miejsce Wirtualnego Doradcy Dronn w kategorii „Emerging Technology For Consumers”. W latach poprzednich były to między innymi 1. miejsce w rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka 2016”, zwycięstwo w konkursie The Banker, 3. miejsce w rankingu Forbesa „Najlepszy bank dla firm”.

Alior Bank obsługuje ponad 4 mln klientów. Oferty kieruje zarówno do klientów indywidualnych jak i biznesowych. Dysponuje ponad 850 placówkami na terenie całego kraju. Połączył on swoje siły z T-Mobile Usługi Bankowe, zwiększając tym samym zasięg działalności. Od roku 2014 usługi instytucji finansowej dostępne są na rynku niemieckim.

Dokumenty wymagane założenia konta bankowego w Alior Banku

Do założenia konta osobistego potrzebny jest jedynie dowód osobisty lub paszport. Niezależnie, w jaki sposób będziemy zakładać konto i tak nasze dane z dokumentu tożsamości zostaną zweryfikowane.

Dane kontaktowe Alior Bank

      Infolinia telefony komórkowe i stacjonarne: 12 342 70 00

      Infolinia dla numerów z sieci Play: 12 19 502

 

Centrala:
Alior Bank Spółka Akcyjna
ul. Łopuszańska 38D
02-232 Warszawa

Opinie o koncie bankowym w Alior Bank


22 thoughts on “Konto bankowe Alior Bank – opłaty, karta, przelewy, opinie”

 1. Honorata

  Podoba mi się u nich ta opcja, że zamkneli za mnie konto w bgż. Nic nie musiałam robić tylko wniosek podpisać.

  Reply

 2. steve z m

  dlaczego jak darmowe konto u nich to zawsze pod jakimiś warunkami??? nie mam zaufania do takich ofert. przecież konto to morzna za darmo.

  Reply

  1. pshem

   zawsze można za darmo, ale banki są po to żeby zarabiały. to nie jest instytucja charytatywna, która będzie wszystko za darmo rozdawała. a tutaj liczy się zysk skali, niewielkie opłaty ale przy ilości kont dają już potężne sumy. i teraz masz wyjście albo na to sie zgodzić i płacic, albo szukać gdzie indziej. bank korzysta z tego że nie każdemu chce przenosić się konto albo nie każdy to sprawdza. poza tym na te pare zlotych miesiecznie to większość osób jest w stanie machnąć ręką i odpuścić.

   Reply

 3. Goncio

  Przeniosłem od nich konto do nest banku i nie żałuje. Nie musze przynajmniej sprawdzać za jaką kwotę transakcje zrobiłem i kiedy. Jak miałem w alorze to kilka razy naliczyli mi opłate za prowadzenie konta mimo tego że zrobiłem płatność kartą za 300 zł, ale niby okazało się że np. 10 zł było wydane już po okresie rozliczeniowym i bank naliczył automatycznie opłate. Jakby to było raz to spoko, ale potem starałem się pilnować terminów a i tak wystepowały błędy i bank oddawał mi kase. Teraz przynajmniej mam spokój.

  Reply

 4. tor

  Czy ta ich cała apka będzie działała też na windowsie. Wie ktoś? Jakie to ma wymagania?

  Reply

  1. maon

   niestety jak mówisz o haiz to tylko android i system ios, nic więcej. i tylko urządzenia mobilne. średnie rozwiązanie.

   Reply

 5. Tomek

  konto darmowe ale… typowa oferta. Jak nie spełnisz wymogów to płać. a myślałem że takie podejście odhodzi do pszeszłości. Jak niemiło można się zdziwić.

  Reply

  1. karl

   no ja sie zdziwiłem i to nieźle jak spojrzałem na historie operacji na moim koncie. bank naliczył mi opłate za karte i konto mimo że miało być darmowe, do tego dodał jeszcze swoje 4 zł za ubezpieczenie na które się nie godziłem i tak przez pół roku. zauważyłem to dopiero po takim czasie bo nigdy nie przeglądam transakcji, robie ich też sporo więc to nie jest takie widoczne. składałem reklamacje na infolinii ale sprawa nadal jest w toku. nikt nic nie wie. wiem że może to nie są miliony ale niegodze sie na to i reklamuje choćby dla zasady. ciekawe co mi powiedzom. jak nadal będą naliczać opłaty to zmienie bank.

   Reply

 6. Majka

  Niby wszystko pięknie ale chory jest wymóg że jest darmowe jak wpływa miesięcznie 1500 zł na konto a inaczej trzeba za nie płacić. Zarabiam na zycie z umów zleceń i nie zawsze tyle mi wpada do kieszeni. Gdzie tu sprawiedliwość? To na pewno nie jest konto dla studenta. A szkoda bo oddziały tego banku mam blisko domu a to czasami jest ważne.Są lepsze oferty gdzie mają mniejsze wymogi.

  Reply

 7. patyk

  Bank proponował mi lepsze warunki kredytu jak założe u nich konto. Może i zmniejszyli prowizje za kredyt ale konto jest drogie, płace za bankomaty, przelewy i obsługe. Jak chciałem je zlikwidować to powiedzieli że jak to zrobie to poniose dodatkowe koszty za rezygnacje. Boje się teraz je likwidować bo jeszcze mi umowe wypoweidzom.

  Reply

 8. BUGIS

  ALIOR ZAMKNĄŁ MI KONTO, ŻE NIBY FIRMĘ NA TYM RACHUNKU MAM OTWARTĄ, A NIE WOLNO. NIE POLECAM.

  Reply

  1. Otton

   a co korzystaleś ze wszystkich, wies jak jest? napisz coś konstruktywnego jeżeli masz z tym bankiem doświadczenie a nie tylko rzucasz jakimiś hasłami

   Reply

 9. Kosiara

  Albo mam coś nie tak z telefonem albo u nich coś nie gra. Nie moge płacić blikiem a niby w koncie internetowym można? Ma ktoś też takie problemy?

  Reply

 10. Marta

  miałam tam konto, dopóki byli jako alior sync, ale po przejęciu przez t mobile zrezygnowałam, szkoda, ż eteraz nie robią takich promocji, konta są jednak płatne,nie ma nic za darmo bez dodatkowych warunków, tak nie powinno być

  Reply

 11. tropiciel

  Poleciłem ich konto znajomemu miałem dostać za to kase. Znajomy je założył a ja i tak nie dostałem premii. Bo niewysłał wniosku z linku a to się nie liczy. I tak bank dostał nowego klienta a ja się tylko wkurzyłem.

  Reply

 12. monter

  Wypłata z bankomatów za granicą niby 5 zł? Akurat. Byłem w niemczeh i zapłaciłem o wiele więcej. Na moją reklamację bank stwierdził że oni pobrali opłate zgodną z regulaminem ale bank zagranicą pobrał swoją opłate i tak wyszedłem na tym interesie, gdybym wiedział to wypłaciłbym w polsce bez zbędnych kosztów, zwłaszcza że bank w niemczech naliczył opłate w procentach.

  Reply

 13. Irma

  A zakładał ktoś u nich te aplikacje haiz do kontroli wydatków dziecka? Ja miałam kiedyś podobnom w innym banku i strasznie się wieszała. A raz nawet przelałam dziecku zamiast 20 zł to 2000 bo apka się zawiesiła i za durzo zer poszło a ja nie sprawdziłam. Chociaż wygodnie to jest nie powiem.

  Reply

 14. alka

  I kolejny bank u kturego trzeba płacić za wypłaty z bankomatów jak som poniżej 100 zł! Odpada.

  Reply

 15. chewbacca

  od wielu lat byłem wiernym klientem tego banku. jak się jednak okazało to był błąd. Po tylu latach odmuwili mi porzyczki na 15 tys zł, mimo tego że przelewam tam swoje wynagrodzenie. moja kolerzanka natomiast poszła tam po kredyt tak z „ulicy” i jej dali. nie warto u nich mieć kąta!

  Reply

  1. Tulcia

   a może nie spłacałeś wcześniejszej pożyczki albo za mało zarabiasz. nikt nie da ci pieniędzy tylko za to że jesteś

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Facebook