Porównywarka
kont bankowych

Sprawdź > Porównaj > Wybierz najlepsze konto

Najlepsze promocje kont bankowych

Ranking Kont Osobistych

Lipiec 2020

Aktualności

12 marca 2018

Pożyczać czy unikać chwilówek jak ognia? To temat rzeka, a opinie są skrajnie różne. Jedni zauważają w nich wiele pozytywnych aspektów, inni omijają szerokim łukiem. Nie zamierzamy się tu rozwodzić nad tym, czy pożyczki krótkoterminowe to przydatny produkt i nikogo nie chcemy do nich nakłaniać. Wybór należy do Was. Jest...

22 stycznia 2018

[udi_ko_test] Aż 140 złotych premii dostaną osoby, które do 31. 01.2018 założą konto osobiste Direct w ING Bank Śląski. By móc skorzystać z promocji, trzeba być tzw. nowym klientem. Kto może skorzystać z promocji na konto Direct z Lwem w ING By skorzystać z promocji wystarczy, że w okresie...

18 stycznia 2018

Dla osób, na których pensję dybie komornik lub które bardzo cenią sobie prywatność, kluczowym pytaniem jest to, czy można założyć konto bankowe niemożliwe do namierzenia? Czy można założyć takie konto bankowe? Czy jest to bezpieczne i legalne? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. Nienamierzalne konto można założyć, ale… Istnieją sposoby założenia...

Najnowsze opinie o kontach

eKonto Standard

mBank

Ogólna ocena: 4,15
3,5
4,5
4,5

Wysokość opłat

Atrakcyjność promocji

Bankowość internetowa

testowy
sdfsdf sdf sdfsdfsd sfsdf
Czytaj dalej

eKonto Standard

mBank

Ogólna ocena: 2,35
2
2
3

Wysokość opłat

Atrakcyjność promocji

Bankowość internetowa

lukasz
sddfsfsd
Czytaj dalej

eKonto Standard

mBank

Ogólna ocena: 2,35
2
2
3

Wysokość opłat

Atrakcyjność promocji

Bankowość internetowa

lukasz
komentarz test hhjkhk
Czytaj dalej

eKonto Standard

mBank

Ogólna ocena: 2,35
2
2
3

Wysokość opłat

Atrakcyjność promocji

Bankowość internetowa

lukasz
komentarz test
Czytaj dalej

eKonto Standard

mBank

Ogólna ocena: 2,35
2
2
3

Wysokość opłat

Atrakcyjność promocji

Bankowość internetowa

lukasz
komentarz test
Czytaj dalej

eKonto Standard

mBank

Ogólna ocena: 3
4
2,5
2,5

Wysokość opłat

Atrakcyjność promocji

Bankowość internetowa

Łukasz1
asdasdadas
Czytaj dalej

eKonto Standard

mBank

Ogólna ocena: 2,35
2
2
3

Wysokość opłat

Atrakcyjność promocji

Bankowość internetowa

lukasz
KOMENTARZ 2xssx
Czytaj dalej

eKonto Standard

mBank

Ogólna ocena: 3,15
3
2,5
4

Wysokość opłat

Atrakcyjność promocji

Bankowość internetowa

admin
KOMENTARZasd
Czytaj dalej

eKonto Standard

mBank

Ogólna ocena: 4
3
4
5

Wysokość opłat

Atrakcyjność promocji

Bankowość internetowa

Łukasz
TEST ZAPLECZE
Czytaj dalej

eKonto Standard

mBank

Ogólna ocena: 4,35
5
4
4

Wysokość opłat

Atrakcyjność promocji

Bankowość internetowa

Ela
nie jest najgorzej. i jeszcze premia 650 zł :)lll
Czytaj dalej

Najnowsze wypowiedzi na forum

Konto Millenium

<p>Zapraszam do konsultacji oraz darmowej współpracy w zakresie kont bankowych .</p> <p> </p> <p>https://costinet.wixsite.com/bankowosc</p> <p> </p> <p>department_of_investment@wp.pl</p>
Kamil CostiNet | 18 grudnia 2019

Tanie konto bankowe

<p>Zapraszam do konsultacji oraz <em><strong>darmowej</strong></em> współpracy on-line w zakresie kont bankowych.</p> <p>department_of_investment@wp.pl</p> <p><a href="https://costinet.wixsite.com/bankowosc">https://costinet.wixsite.com/bankowosc</a></p>
Kamil CostiNet | 12 grudnia 2019

Konto online

<p>Zapraszam do konsultacji oraz <em><strong>darmowej</strong></em> współpracy on-line w zakresie kont bankowych .</p> <p>https://costinet.wixsite.com/bankowosc</p>
Kamil CostiNet | 12 grudnia 2019

Zanim założysz konto bankowe garść porad i informacji

Porównanie kont bankowych

Skorzystaj z naszego rankingu kont bankowych dla następujących rodzajów rachunków:

 • kont osobistych,
 • kont dla młodzieży,
 • kont oszczędnościowych,
 • kont dla beneficjentów programu 500 Plus,
 • kont dla firm,
 • kont Premium/VIP.

Porównywarka kont bankowych kontomat.net oparta jest o oferty najpopularniejszych banków. Regularnie uaktualniamy bazę dostępnych ROR-ów, dzięki czemu możesz liczyć na świeże propozycje.
Banki przedstawiają coraz więcej możliwości w ramach obsługi kont osobistych. Zgromadzonymi na nich środkami możemy zarządzać o każdej porze dnia i nocy za pomocą internetu lub aplikacji mobilnych. Innowacyjne rozwiązania i dbałość o klienta stanowią priorytet w działalności wielu współczesnych instytucji finansowych. Jak nie pogubić się wśród tylu ofert? Jak wybrać najlepszą, a jednocześnie najtańszą? Celem naszego rankingu kont bankowych jest właśnie odpowiedź na te pytania. Dzięki niemu każdy zainteresowany w łatwy i szybki sposób porówna dostępne na rynku oferty. Prezentujemy najważniejsze parametry oraz warunki, przy których konto bankowe jest naprawdę darmowe. Nie musisz już szukać w wielu miejscach, wystarczy zajrzeć na naszą stronę. Nie warto wybierać na chybił trafił. Po co przepłacać? W końcu nawet niewielkie kwoty w skali roku stworzą sporą sumę.

Kiedy konto bankowe jest bezpłatne?

Banki kuszą ofertami darmowych kont. Jednak często dopiero spełnienie dodatkowych warunków jest gwarancją braku opłat. Z naszego rankingu dowiesz się, jakie kryteria musisz spełnić, aby rzeczywiście skorzystać z oferty za zero. W osobnym zestawieniu przedstawiliśmy również darmowe oferty bez żadnych dodatkowych wymogów. Jeżeli zatem myślisz o założeniu konta bankowego lub Twoje obecne nie spełnia oczekiwań, sprawdź koniecznie gdzie możesz zyskać!

Jak tworzyliśmy ranking kont bankowych?

Ranking kont bankowych powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie współczesnego rynku i jego uczestników. Wzięliśmy pod uwagę największe instytucje finansowe w Polsce. Porównaliśmy oferty pod kątem ich atrakcyjności i opłacalności dla klientów. Uwzględniliśmy najważniejsze parametry, zamieszczając jednocześnie uwagi o warunkach obniżenia kosztów. Mamy nadzieję, iż ułatwi on wybór osobom zainteresowanym, jednocześnie pozwalając na zaoszczędzenie pieniędzy.

Czym jest konto bankowe?

Konto bankowe jest rodzajem rachunku, na którym zapisany jest stan posiadanych przez właściciela środków. Zawiera informacje o zobowiązaniach. Jego saldo przedstawia kwotę dostępną dla posiadacza. Otwarcie konta bankowego wymaga podpisania umowy z bankiem. W jej ramach klient otrzymuje możliwość gromadzenia, przechowywania i zarządzania wpłacanymi i otrzymywanymi środkami. Instytucja finansowa prowadzi spis dokonanych operacji oraz wysokości salda rachunku bankowego.

Działalność banków, sposób ich zakładania, funkcjonowania i likwidacji reguluje ustawa Prawo Bankowe z dnia 29 sierpnia 1997 roku. Zawiera ona także najważniejsze przepisy odnośnie produktów, jakie oferować mogą instytucje finansowe, w tym również zapisy o kontach bankowych. Ustawa reguluje formy zakładania i prowadzenia tych podstawowych produktów finansowych.

Z początku konta bankowe służyły jedynie do przechowywania gotówki oraz pomnażania zgromadzonych środków. Z czasem zaczęło pojawiać się coraz więcej wariacji, konta zaczęły się różnicować, a instytucje finansowe oferować coraz to nowe możliwości. Liczne aplikacje mobilne, rozwinięta bankowość elektroniczna dają sposobność zarządzania własnymi pieniędzmi w każdym miejscu na świecie o dowolnej porze dnia i nocy. Ogromne możliwości jakie dostaje współczesny posiadacz konta bankowego sprawiają, iż warto poznać produkty i dobrać odpowiedni z nich do indywidualnych potrzeb.

Jak założyć konto bankowe?

Współczesna bankowość umożliwia założenie konta bankowego na wiele sposobów. Formalności ograniczone są do niezbędnego minimum, tak aby w prosty i szybki sposób móc skorzystać z oferty. Konto bankowe założymy tradycyjnie w oddziale, przez internet, infolinię lub nawet poprzez aplikację mobilną.

Wizyta w oddziale w celu założenia konta bankowego jest najbardziej tradycyjną metodą, którą banki oferują od początku swej działalności. Wnioskodawca przychodzi do placówki, odbywa rozmowę z doradcą, wypełnia formularze wraz z doradcą, podpisuje dokumenty i w ten sposób otwiera konto. Musi przy tym w zależności od wymogów instytucji finansowej wylegitymować się jednym lub dwoma dowodami potwierdzającymi jego tożsamość.

Obecnie konto bankowe można założyć również przez internet. Aby tego dokonać należy najpierw odwiedzić stronę banku, w którym chcemy posiadać konto. Kolejny krok obejmuje wypełnienie formularza. Zostaniemy poproszeni o podanie danych takich jak: imię, nazwisko, adres e-mail, numer PESEL, numer oraz serię i termin ważności dowodu osobistego, adres zamieszkania i zameldowania. Niezbędne przeważnie jest także przesłanie skanu lub zdjęcia obu stron dowodu osobistego lub innego dokumentu, który potwierdzi tożsamość wnioskodawcy.

Dane przesłane w ten sposób muszą być czytelne. Następnie system wymaga potwierdzenia zapoznania się z regulaminem, tabelą opłat i prowizji oraz wzorem umowy poprzez odhaczenie odpowiedniego pola. Ten krok nie jest jeszcze jednoznaczny z podpisaniem dokumentu. Dokończenie operacji możliwe jest na trzy sposoby:

 1. wizyta we wskazanej placówce banku i podpisanie umowy
 2. dokonanie przelewu (na symboliczną kwotę, najczęściej 1 zł) ze swojego konta osobistego w innym banku; dane na przelewie muszą być identyczne z tymi podanymi w formularzu (rozbieżności mogą skutkować odrzuceniem wniosku); oczywiście bank zwróci nam przelaną kwotę na nasze konto
 3. wskazując adres, na który kurier ma dostarczyć umowę; dokumenty otrzymamy w dwóch egzemplarzach, jeden z nich zostawiamy dla siebie, drugi oddajemy kurierowi; również w tym przypadku możemy zostać poproszeni o okazanie dowodu tożsamości.

Konto bankowe założymy również przez aplikacje mobilne. Cała procedura wymaga wypełnienia formularza poprzez aplikację zainstalowaną na urządzeniu mobilnym. Konieczne do podania będą takie same dane, jak w innych formach zakładania konta. Podobnie także przebiega dokończenie formalności. Opiera się na wyborze jednej z dostępnych opcji: wizyty w placówce, kuriera lub dokonaniu przelewu.

Dzwoniąc na infolinię możemy wypełnić formularz razem z konsultantem poprzez podanie odpowiednich danych, czyli imienia, nazwiska, adresu zameldowania i zamieszkania, numeru PESEL, numeru, serii oraz daty ważności dowodu osobistego, a także opcjonalnie adresu e-mail. Dokończenie transakcji możliwe jest w ten sam sposób, jak w przypadku zakładania konta bankowego przez internet lub aplikację mobilną.

Po zakończeniu wszelkich formalności otrzymamy od instytucji finansowej dostęp do bankowości internetowej oraz kartę bankomatową, którą należy aktywować oraz ustawić dla niej PIN. Nie wszystkie banki oferują każdą z przedstawionych powyżej możliwości.

Jak wybrać najlepsze konto bankowe?

Najlepsze konto bankowe powinno być dostosowane do potrzeb klienta. Najlepiej gdyby było również darmowe lub koszty jego prowadzenia zostały ograniczone do minimum. Niestety w praktyce często te reklamowane „konta za 0 zł” są nimi jedynie pod warunkiem spełnienia określonych kryteriów. Najbardziej premiowane są osoby aktywnie korzystające z produktu.

Wybierając konto dla siebie w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na to, z jakich ofert będziemy korzystać najczęściej. Jeżeli wykonujemy często przelewy, powinniśmy poszukać oferty z bezpłatnymi przelewami. Gdy mamy daleko do placówki i pieniądze będziemy wypłacać z bankomatów, sprawdźmy czy te znajdujące się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania nie wymagają uiszczenia opłat. Część banków oferuje darmowe wypłaty tylko ze swoich urządzeń, ale znajdziemy także takie, w których korzystanie ze wszystkich bankomatów w całym kraju a nawet zagranicą będzie bezpłatne.

Gdy na konto bankowe ma wpływać nasze wynagrodzenie, a zależy nam na szybkości przelewów możemy pokusić się o konto w tym samym banku co nasz pracodawca. Jeżeli planujemy częste przelewy pomiędzy kontami na przykład z naszym mężem, żoną, partnerem, partnerką możemy skorzystać z ofert tej samej instytucji bankowej. Dzięki temu unikniemy całkowicie opłat lub zmniejszymy je do minimum.

Banki stawiają przed klientami różne warunki, które mają gwarantować bezpłatne korzystanie z konta. Najczęściej wchodzi tutaj w grę przelewanie wypłat na rachunek. Jeżeli planujemy założenie konta również w tym celu warto rozważyć taką propozycję. Przed podjęciem decyzji sprawdźmy jednak czy zarabiamy wystarczająco dużo, aby skorzystać z promocji. Jeśli nie, wybierzmy bank z mniejszym kryterium. Dodatkowe produkty oferowane do konta również mogą obciążyć nasze finanse. Karty z reguły są darmowe, jeśli wykonamy nimi transakcje za minimalną kwotę określoną w umowie.

Nie dajmy skusić się na promocje, z których i tak nie skorzystamy. Rabat na usługi bądź towary sieci sklepów, z których nie korzystamy z pewnością nie będą oszczędnością. Zatem nie powinien być to powód podjęcia decyzji o podpisaniu umowy z danym bankiem. Przemyślmy dokładnie co w naszym przypadku rzeczywiście stanowić będzie zmniejszenie kosztów.

Niektóre banki oferują konta z dodatkowymi usługami. Oprócz kart, spotkamy tutaj możliwość gry na giełdzie, korzystania z ubezpieczeń, czy funduszy inwestycyjnych. To opcje dla klientów bardziej wymagających, którzy wymagają czegoś więcej oprócz standardowych usług.
Przed podpisaniem umowy z bankiem należy dokładnie zapoznać się z jej zapisami oraz przeanalizować tabelę opłat i prowizji. Ta prosta, ale niestety często pomijana czynność zaprocentuje w przyszłości. Unikniemy dodatkowych i niepotrzebnych opłat, a tym samym będziemy mogli cieszyć się wyborem najlepszej z ofert.

Nasz ranking kont bankowych zdecydowanie ułatwia porównanie różnych produktów i pozwala na szybkie znalezienie właściwej oferty. Już nie ma potrzeby przeglądania wielu produktów lub poszukiwania w placówkach różnych instytucji finansowych. W rankingu znajdziesz zestawienie wielu banków i z pewnością wybierzesz ofertę godną uwagi.

Koszty konta bankowego

Korzystnie z konta bankowego, jak również wielu innych produktów bankowych z reguły wiąże się z ponoszeniem kosztów. Instytucje finansowe przedstawiają różnego typu opłaty. Części z nich można uniknąć poprzez spełnienie określonych warunków. Do najczęstszych opłat związanych z prowadzeniem konta bankowego można zaliczyć:

 • opłatę za prowadzenie konta – pobierana z reguły jest co miesiąc; zwolnienie z niej wymaga spełnienia określonych warunków,
 • opłatę za korzystanie z karty – może być płacona co miesiąc lub w innych okresach rozliczeniowych; często banki wskazują możliwość zwolnienia,
 • za wypłatę z bankomatu lub w placówce,
 • za przelewy – dokonywane do innych banków, ale również na konto tej samej instytucji finansowej,
 • za zlecenia stałe – występuje tylko jeśli klient złoży odpowiednią dyspozycję; w niektórych bankach są bezpłatne, w innych należy za nie zapłacić,
 • za wpłatę we wpłatomacie lub placówce.

Rodzaje kont bankowych

Bank zgodnie z obowiązującymi go przepisami może zaproponować nam jeden z poniższych rachunków:

 • bieżące i pomocnicze rachunki rozliczeniowe;
 • rachunki powiernicze;
 • rachunki oszczędnościowe, oszczędnościowo-rozliczeniowe, rachunki terminowych lokat oszczędnościowych;
 • rachunki lokat terminowych.

Najczęściej w ofertach banków spotykamy się z innymi nazwami niż przedstawione w ustawie, jednak są to dokładnie te same produkty. Wśród nich wyróżniamy konta osobiste, studenckie i młodzieżowe, walutowe, oszczędnościowe oraz firmowe. Zanim wybierzemy spośród nich warto dowiedzieć się czym się różnią.

Konto osobiste jest najczęściej zakładanym produktem przeznaczonym dla osób fizycznych. Może mieć jednego właściciela lub być zakładane na przykład z małżonkiem. W tym drugim przypadku obie strony mają takie samo prawo do dysponowania środkami. Umożliwia opłacanie rachunków, dokonywanie przelewów i zarządzania pieniędzmi zgodnie z potrzebą jego posiadacza. Jego podstawowym celem jest przechowywanie środków. Z reguły nie jest oprocentowane, a prowadzenie wiąże się z niewielkim kosztem lub nawet całkowitym brakiem opłat. Obsługa konta osobistego z reguły możliwa jest również za pomocą bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnych. Jeżeli klient wyrazi zgodę, otrzyma do tego typu konta kartę kredytową lub debetową.

Konto młodzieżowe zakładane jest dla osób w wieku od 13 do 18 lat. Ze względu na ograniczoną zdolność do czynności prawnych przez osoby małoletnie wymagana jest w tym przypadku zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Natomiast studenckie obejmuje z reguły osoby od 18 do 26 roku życia. Charakteryzuje się niskimi opłatami za prowadzenie oraz dokonywanie transakcji. Jego założenie nie wymaga wysokich comiesięcznych wpływów. To dobry sposób na naukę gospodarowania środkami od najmłodszych lat.

Konto walutowe obejmuje rachunki dla osób fizycznych oraz przedsiębiorstw i korporacji. To dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy dana firma dokonuje wielu transakcji w walutach obcych lub otrzymuje wynagrodzenie w tej formie. Taki wybór w przypadku osób fizycznych podyktowany jest przeważnie spłatą kredytu w walucie obcej, dokonywaniem zakupów w zagranicznych sklepach lub częstymi wyjazdami poza granice Polski. Najczęściej to konta prowadzone w takich walutach jak: EUR, USD, CHF oraz GBP. Jednak banki proponują również wiele innych. Przelewanie pieniędzy pomiędzy kontem prowadzonym w złotych a innej walucie wymaga przewalutowania, czyli przeliczenia kwoty w złotych na inną walutę lub odwrotnie.

Konto firmowe przeznaczone jest dla przedsiębiorców. Dziś już standardowo pojawia się z linią kredytową, kartą kredytową lub debetem. Firmy wykorzystują je do regulowania zobowiązań wobec dostawców oraz gromadzenia pieniędzy z prowadzonej działalności. Dokonywane na nie są między innymi wpływy ze sprzedaży. Z nich reguluje się opłaty związane z transakcjami oraz rozliczeniami z pracownikami, ubezpieczycielami. Niekiedy oprócz takiego głównego rachunku, zwanego bieżącym do niektórych operacji wykorzystuje się rachunki pomocnicze.

Konto lokaty terminowej otwierane jest w chwili zakładania lokaty bankowej. Z góry wiadomo przez jaki okres będzie aktywne. Pieniądze wpłacane są do banku i po określonym terminie oddawane klientowi razem z uzyskanymi odsetkami.
Praktycznie do każdego z wymienionych powyżej kont bankowych otrzymać można kartę płatniczą. Większość banków oferuje karty kredytowe, debetowe oraz linie kredytowe w rachunku, które dają szybki dostęp do środków bez konieczności podpisywania umowy kredytowej.

Facebook